Zortrax M300 Dual – drukarka 3D, która ma możliwość podwójnej ekstruzji

Zortrax M300 Dual – drukarka 3D, która ma możliwość podwójnej ekstruzji

Polski producent drukarek 3D, Zortrax, ogłosił wprowadzenie na rynek M300 Dual – udoskonalonego modelu drukarki 3D, opartej na zastrzeżonej technologii Layer Plastic Deposition Plus (LPD Plus). Dzięki systemowi podwójnej ekstruzji, umożliwia użytkownikom drukowanie modeli 3D z rozpuszczalnymi w wodzie strukturami nośnymi.

Zortrax skupił się również na wprowadzeniu do urządzenia M300 Dual różnych innych funkcji, skierowanych do specjalistów poszukujących profesjonalnej, ale przyjaznej dla użytkownika drukarki 3D. Rafał Tomasiak, dyrektor generalny Zortrax, wyjaśnia: „System podwójnego wytłaczania i duża przestrzeń robocza umożliwiają szczegółowe i skomplikowane drukowanie w standardzie przemysłowym, zachowując jednocześnie cechy drukarki desktopowej”.

Zobacz także: Ta patelnia to gratka dla fanów serialu „Gra o Tron”. Zobacz zaskakujący projekt firmy Hilted Cookware!

Zortrax M300 Dual - drukarka 3D, która ma możliwość podwójnej ekstruzji

System LPD Plus w M300 Dual został wyposażony w ekstruder z podwójnym hotendem, dzięki czemu użytkownicy mogą pracować z dwoma różnymi materiałami naraz. Zalety rozpuszczalnego w wodzie systemu podparcia pozwala na łatwe usuwanie struktur podporowych i oznacza, że ​użytkownik może drukować skomplikowane geometrie wewnętrzne. Nowy model oferuje pole robocze o wymiarach 265 x 265 x 300 mm. Ponadto urządzenie posiada zintegrowaną kamerę, pozwalającą śledzić proces drukowania na żywo, kolorowy wyświetlacz dotykowy z intuicyjnym interfejsem oraz łączność przez Wi-Fi, Ethernet i USB.

Zobacz także: Adidas poszerza linię butów Futurecraft 4D, wykorzystując technologię druku 3D

Zortrax M300 Dual - drukarka 3D, która ma możliwość podwójnej ekstruzji 1

Inne kluczowe cechy systemu obejmują system reakcji w przypadku awarii zasilania i coś, co firma nazywa „zaawansowaną kontrolą filamentu”, która ma na celu zmniejszenie strat podczas procesu druku. Dzięki zaawansowanemu sterowaniu filamentem, powiadomienia są wysyłane do użytkownika w przypadku błędu, np. skończenia się materiału lub zatkania dyszy, po czym system automatycznie wstrzymuje postęp druku 3D, aby usterka mogła zostać usunięta .

Zortrax M300 Dual wejdzie na rynek prawdopodobnie w połowie 2019 r. a oczekiwana cena detaliczna wyniesie

3 990 EUR (4 466,61 USD).

Pełna specyfikacja techniczna znajduje się w poniższej tabeli:

 

 

 

Źródło: www.zortrax.com; www.3dprintingindustry.comNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.