Zero Waste Lab przetwarza tworzywa sztuczne w meble do przestrzeni miejskiej

Zero Waste Lab przetwarza tworzywa sztuczne w meble do przestrzeni miejskiej

W Grecji otwarto Zero Waste Lab, które bezpośrednio przetwarza tworzywa sztuczne w meble do przestrzeni miejskiej. Obiekt prowadzony jest przez The New Raw w ramach projektu Print Your City firmy Coca – Cola.

The New Raw lokalnie przetwarza odpady z tworzyw sztucznych, tworząc z nich filament do wielkoformatowej drukarki 3D, która następnie produkuje meble do przestrzeni miejskiej. Są one ustawiane m.in. przy nadmorskich promenadach. Ich drukarka 3D to duże, zrobotyzowane ramię wyposażone w wytłaczarkę, które zyskuje coraz większą popularność w przemysłowym druku 3D. Dodatkowe osie pozwalają na znacznie bardziej złożone ruchy, w tym druk przekątny stosowany w Zero Waste Lab.

Zobacz także: W Szanghaju otwarto najdłuższy na Świecie betonowy most, drukowany 3D [VIDEO]Zero Waste Lab przetwarza tworzywa sztuczne w meble do przestrzeni miejskiej 3Zero Waste Lab przetwarza tworzywa sztuczne w meble do przestrzeni miejskiej 2

Strona Print Your City jest interaktywna, dając obywatelom możliwość wyboru kształtu i koloru mebla drukowanego 3D. Mieszkańcy mogą również wybrać miejsce w którym ma on być umieszczony. Istnieje także możliwość zaprojektowania modelu tak, by uwzględniał przestrzeń na drzewko, miskę na wodę dla zwierząt domowych, ławkę treningową, stojak na rowery i wiele innych.

Zobacz także: W Arabii Saudyjskiej stanął pierwszy dom drukowany 3D, zrealizowany przez firmę CyBeZero Waste Lab przetwarza tworzywa sztuczne w meble do przestrzeni miejskiej

Zero Waste Lab przetwarza tworzywa sztuczne w meble do przestrzeni miejskiej 1

Witryna wskazuje również, ile kilogramów plastiku trzeba poddać recyklingowi, aby taki wydruk 3D powstał. Od momentu uruchomienia witryny w grudniu 2018 r., zostało złożonych 3000 projektów.

 

Źródło: 3ders.orgNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.


One thought on “Zero Waste Lab przetwarza tworzywa sztuczne w meble do przestrzeni miejskiej

Komentowanie jest wyłączone.