ZENOS, drukowana 3D proteza ramienia do jazdy na rowerze

ZENOS, drukowana 3D proteza ramienia do jazdy na rowerze

Projektant form przemysłowych, Chan Lee, opracował protezę ramienia drukowaną 3D o nazwie „ZENOS”, która przeznaczona jest zarówno do miejskiej jak i górskiej jazdy na rowerze.

Drukowana 3D proteza ramienia „ZENOS” została opracowana po to, aby zachęcić osoby po amputacji do bardziej aktywnego stylu życia, takiego jak  np. jazda na rowerze i aby rzucić wyzwanie ograniczeniom. Zapewnia wyjątkową wydajność i zwinność zapalonym rowerzystom, zapewniając im ciągłe wsparcie.

Zobacz także: Na Madagaskarze i Togo uruchomiono program testowy, zakładający dostawę protez 3D

ZENOS, drukowana 3D proteza ręki do jazdy na rowerze 1 ZENOS, drukowana 3D proteza ręki do jazdy na rowerze

Obecna proteza przeznaczona do tego typu aktywności jest przeważnie droga i trudna do zamocowania. W związku z tym, Lee opracował „ZENOS” jako protezę 3D na otwartej licencji, to znaczy takiej, że użytkownicy lub projektanci mogą ją pobrać za darmo i wydrukować 3D. Proteza ta jest łatwa w montażu i nie wymaga skomplikowanej konfiguracji.

Zobacz także: Studentki z Plymouth opracowują drukowane 3D, niezwykłe protezy piersi

ZENOS, drukowana 3D proteza ręki do jazdy na rowerze 3 ZENOS, drukowana 3D proteza ręki do jazdy na rowerze 2

„ZENOS” jest wyposażony w system łatwego blokowania i szybkiego zwalniania oraz łatwo regulowane, amortyzujące łokcie. Nowy mechanizm blokujący z hakiem zapewnia łatwy sposób chwytania i zwolnienia uchwytu poprzez zmianę punktu obrotu haka. Łokieć jest wyposażony w specjalnie dostosowany amortyzator, który jest w stanie skutecznie zminimalizować uderzenie. Kąt łokcia można dostosować do preferowanej, wygodnej pozycji za pomocą uchwytu do zwalniania, który można obsłużyć jedną ręką.

 

Źródło: 3ders.org

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.