Zaprojektuj swój sukces, czyli II edycja Festiwalu Myślenia Projektowego

Zaprojektuj swój sukces, czyli II edycja Festiwalu Myślenia Projektowego

Festiwal Myślenia Projektowego to szereg imprez takich jak warsztaty, wystawy, debaty oraz koncerty, odbywające się w dniach 18-24 czerwca na terenie województwa łódzkiego. Tegoroczna edycja- jak mówią Organizatorzy-  ma być etapem zidentyfikowania potrzeb użytkowników, wsłuchiwania się w ich problemy, zbierania informacji jak powinien wyglądać proces przemiany regionu, aby spełniał oczekiwania jego mieszkańców.

Wydarzeniem inaugurującym będzie wystawa pt. „Myśli zmieniające świat”. Na wystawie pokazana zostanie  droga, którą przeszli projektanci, aby stworzyć „idealny” produkt czy też usługę. Jednym z przykładów będzie kultowy regał Billy, który każdy bez problemu może złożyć w domu. Otwarciu Festiwalu Myślenia Projektowego będzie towarzyszył wykład Wojciecha Ławniczaka, założyciela Service Design Polska.  Wśród wystaw, które będzie można zobaczyć na terenie Widzewskiej Manufaktury oraz Centrum Promocji Mody są m.in „Plaża 60+”, tj. projekt  zrealizowany z myślą o gdyńskiej plaży, aby uczynić ją bardziej atrakcyjną dla seniorów. Ponadto zostaną zaprezentowane efekty warsztatów projektowych, nakierowanych na rozwiązywanie problemów poszczególnych gmin czy też proces projektowy od idei po wdrożenie.

Źródło: Materiały promocyjne Festiwalu Myślenia Projektowego

Konkurs na gadżet województwa łódzkiego

Innowacyjne podejście do tematu materiałów promocyjnych z regionu to motyw przewodni konkursu na gadżet województwa łódzkiego, który aktualnie ma miejsce w ramach Festiwalu. Do finału przeszło 5 uczestników, prezentujących najlepsze według jury projekty. Jurorami w konkursie są: Marcin Piotrowski (ekspert service design), Lubomira Trojan (Zamek Cieszyn), Łukasz Brandt (Rabbit Form) Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz  Marcin Krater (Wzorro Design S.C.).
Uczestnicy konkursu mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach z druku 3D razem z Rabbit Form aby przystosować swój projekt do technologii 3D. Finałowe prace zostaną wydrukowane i zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej w trakcie trwania Festiwalu. Nagroda główna w postaci drukarki 3D o wartości 4000 PLN  zostanie wręczona w trakcie inauguracji Festiwalu, tj. 18 czerwca. Warto nadmienić, iż najlepszy projekt zostanie udostępniony w trybie Open Source na stronie Festiwalu Myślenia Projektowego. Każdy będzie mógł go pobrać i wydrukować na drukarce 3D. 

Materiały promocyjne Festiwalu Myślenia Projektowego. Fot. Łukasz Szeląg

Materiały promocyjne Festiwalu Myślenia Projektowego. Fot. Łukasz Szeląg

Podróż sentymentalna. O grach miejskich słów kilka

Jak słusznie podkreślają Organizatorzy Festiwalu, gry miejskie takie jak „Berek”, „Komórki do wynajęcia”, „Państwa Miasta, czyli Wojna” oraz „Zdobyte” powoli zanikają z podwórek i przegrywają z grami komputerowymi i gadżetami elektronicznymi. Założeniem projektu jest pokazanie kreatywnego oblicza starych gier i zaakcentowania umiejętności, które potrafiły one wykształcić. Do projektu wybrano zatem zabawy, które w prosty sposób uczą myślenia o zasobach, planowania, oceny sytuacji, opracowywania strategii i działań zespołowych. Hasłem projektu jest Graj i miej twórczy umysł!  Czy można sobie wyobrazić lepszy powrót do dzieciństwa?

Pecha Kucha Night

Nazwa „PechaKucha” pochodzi od japońskiego słowa oznaczającego pogawędkę. I rzeczywiście ideą spotkania, które odbędzie się w najbliższą niedzielę jest opowiedzenie bądź zaprezentowanie dowolnie wybranego projektu takiego jak np. stworzona kampania reklamowa, inicjatywa społeczna, organizowany event czy projekt mebla. Uczestnicy prezentują swoje pomysły wg. prostego schematu: 20 × 20,  czyli 20 slajdów po 20 sekund na jeden slajd, co daje w sumie 6 minut i 40 sekund prezentacji. Jeśli uważasz, że i Ty masz do powiedzenia światu coś bardzo ważnego, po prostu zgłoś się na kolejną edycję PechaKucha. Możemy Wam już teraz zdradzić, że wśród prelegentów pojawi się także Rabbit Form. Oczywiście opowiemy Wam o naszej ulubionej technologii :).

Materiały promocyjne Festiwalu Myślenia Projektowego

Nie sposób  opisać wszystkich wydarzeń, które będą miały miejsce w ciągu kilku najbliższych dni w ramach Festiwalu Myślenia Projektowego. Niemniej, jego pełny program wraz z opisami i rozpiską godzinową znajdziecie na stronie: http://www.dt.lodzkie.pl/pelny-program

Zapraszam zarówno w imieniu Organizatorów, tj. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego jak i wszystkich Partnerów a także Rabbit Form, bo chyba nie muszę Was więcej przekonywać, że na prawdę warto się tam pojawić! 🙂

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D

Autor: Milena PiskorzNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.