Jak zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych? Pomoże druk 3D

Jak zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych? Pomoże druk 3D

Pewien 23-letni student, a konkretniej Amos Dudley zauważył, że niezbyt często się uśmiecha. Za ten stan rzeczy odpowiedzialne był przede wszystkim jego (krzywe) zęby. Delikatnie mówiąc, nie należały one do najbardziej atrakcyjnych. Powodów do radości nie przysporzyła mu również zawrotna cena aparatu na zęby, który mógłby „wyprostować” całą sprawę.

Zobacz również: Wynalazki 3D, które odmieniły nasze życie (i nie tylko)

8000 dolarów za aparat

Dokładnie tyle musiałby zapłacić za niewidoczny (przeźroczysty) aparat, który pomógłby mu skorygować krzywe zęby. Dla naszego bohatera ta suma okazała się zbyt dużą barierą. Postanowił, że sam wykona podobny egzemplarz.

Jak zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych? Pomoże druk 3D

Zobacz również: Ludzki mózg prosto z drukarki 3D

Aparat na zęby prosto z drukarki 3D

To okazało się prostsze, niż mogłoby się wydawać. Dostęp do drukarki zapewniła mu szkoła, do której uczęszczał – Instytut Technologii w New Jersey. Jednak przed przystąpieniem do druku Amos Dudley musiał się wiele nauczyć. Technika druku 3D nie była mu obca, czego niestety nie można powiedzieć o umiejętności projektowania aparatów na zęby. Nasz bohater poświęcił wiele godzin na studiowanie budowy zębów oraz tego jak poprawnie zaprojektować i wydrukować aparat, który będzie bezpieczny dla jego szczęki.

Jak zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych? Pomoże druk 3D 1

Ładne, proste zęby i to prawie za darmo

Amos zdobył niezbędną wiedzę i przystąpił do produkcji. Pierwsze uczucia były mieszane. Aparat okazał się stosunkowo gorzki. Jednak Amos szybko przywyknął do tego smaku. Nosił go nieustannie przez 16 tygodni (zarówno w dnie, jak i w noce), zdejmując tylko do posiłku. Łącznie powstało dokładnie 12 kompletów, które wystarczyły na 16-tygodniową kurację. Koszt ich wytworzenia (nie licząc poświęconego czasu) to jedyne 40 dolarów.

Jak zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych? Pomoże druk 3D aparat druk 3D proteza szczęka zęby

Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania

Najlepszym tego potwierdzeniem są słowa samego konstruktora:

„Wreszcie mogę się swobodnie uśmiechać!”

Korekta zębów to kolejny punkt na liście dziedzin, w których swoje zastosowanie znajduje technologia 3D. Ciekawe, co będzie następne.

Źródło: metro.co.ukProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)