Wystawa pt. „Nowy wymiar druku 3D” od jutra w Galerii Łódzkiej

Wystawa pt. „Nowy wymiar druku 3D” od jutra w Galerii Łódzkiej

W dniach od 15 do 24 stycznia w Galerii Łódzkiej zagości wyjątkowa wystawa przybliżająca niezwykłą technologię druku 3D oraz osiem modeli znanych, współczesnych budynków w gablotach. Ekspozycje sprowokują do zadania sobie pytania, czy architektura którą znamy i podziwiamy będzie w przyszłości tak wyglądać. Być może nowoczesne technologie zmienią jej obraz nie do poznania.

Wysepki z modelami przybliżą klientom Galerii Łódzkiej sylwetki wielkich architektów XX wieku takich jak: Antonio Gaudi czy Zaha Hadid – jedyna kobieta architekt, która dostała nagrodę Pritzkera (odpowiednik Nobla w środowisku architektów). Prawdziwą gratką będzie wysepka prezentująca futurystyczną makietę budynku, która znajdzie się … na Księżycu.
Na wystawie „Nowy wymiar druku 3D” zostaną zaprezentowane m.in.: biżuteria, protezy, modele mebli, prototypy, gadżety i inne elementy które powstają w wyniku obróbki cyfrowego modelu przez drukarkę 3D. Koło naukowe Politechniki Łódzkiej „Kąt” przedstawi obiekty pochodzące z projektu „Nieistniejące”. Ponadto będzie można zobaczyć obiekty z projektu „3Detale Łodzi”. Nielada gratką dla odwiedzających będzie możliwość zobaczenia wielkoformatowych wydruków 3D, autorstwa firm Urbicum i Wolfix oraz Rabbit Form.

W sobotę, 23 stycznia, nie zabraknie też interaktywnych warsztatów dla „małych” i „dużych” fanów nowych technologii. Przed budowniczymi stanie zadanie stworzenia futurystycznego miasta 3D, czy też wydruków stworzonych specjalnym trójwymiarowym długopisem. Dla klientów, którzy „mają apetyt na nowinki”, powstanie studio produkcji czekolady 3D – zabawa będzie „słodka”.

Galeria Łódzka

Źródło: materiały prasowe Galerii Łódzkiej

Galeria Łódzka to centrum wielowymiarowe, a podczas wystawy „Nowy wymiar wydruku” to zdanie nabierze dodatkowego znaczenia. Spotkajmy się w trójwymiarowej przestrzeni.

Źródło:  Materiały prasowe Organizatora wydarzenia

Autor: Milena PiskorzNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.