Włoski Youbionic opracował nową wersję bionicznej ręki, drukowanej 3D

Włoski Youbionic opracował nową wersję bionicznej ręki, drukowanej 3D

Youbionic, włoski startup zajmujący się robotyką i bioniką, opracował bioniczną rękę o nazwie Youbionic, która ma za zadanie oddziaływać ze światem zewnętrznym w podobny sposób jak ręka biologiczna.

Ręka Youbionic wykonana jest przy użyciu technologii druku 3D i zaprojektowana do odzwierciedlania ruchów ludzkiej ręki. Firma twierdzi, że nowy projekt jest mocniejszy i lepiej przystosowany do chwytania i zbierania przedmiotów, niż ich poprzednie projekty. Do generowania modeli wykorzystano analizę naturalnych form i algorytmów matematycznych.

Zobacz także: Sukces Open Bionics: Hero Arm jest pierwszym, zatwierdzonym medycznie, bionicznym ramieniem 3D

Zobacz także: Młody Argentyńczyk oferuje darmowe protezy 3D dla zwierząt domowych

 „Dzisiaj ludzkość przeżywa bezprecedensowy okres historyczny – każdy z nas ma dostęp do technologii i narzędzi do tworzenia urządzeń na wysokim poziomie, które mogą głęboko zmienić świat, w którym żyjemy, sprawiając, że ludzkość ewoluuje w kierunku coraz bardziej ambitnych celów.”- mówi Federico Ciccarese, założyciel Youbionic

Ręka Youbionic została zaprojektowana tak, aby każdy palec był samodzielny, oferując modułowość. Oznacza to, że każdy palec może być częścią alternatywnych konfiguracji. Oferuje również aktywne ruchy z 6 aktywnymi siłownikami.

 

Youbionic jest drukowana 3D przy użyciu PLA i może być kontrolowana przez programowanie mikrokontrolera Arduino za pomocą komputera PC lub Mac. Najnowsze oprogramowanie zapewnia szybszą kontrolę i zaawansowane funkcje pozycji.

Bioniczna ręka Youbionic jest już dostępna i kosztuje 1 499 €. Za tę cenę otrzymasz w pełni zmontowaną rękę z nadającym się do noszenia wsparciem dla ramienia. Oprócz tego ramię wyposażone jest w kabel Micro USB, zasilacz 5V 12000 mAh 3A i czujnik MyoWare.

Autor: Milena Piskorz

Źródło: youbionic.com

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.