Wielki 'come back’ edukacyjnej drukarki 3D – Tiny Boy 2 w akcji!

Wielki 'come back’ edukacyjnej drukarki 3D – Tiny Boy 2 w akcji!

Pod koniec sierpnia pisałem Wam o małej drukarce rodem z Hongkongu, Tiny Boy, której misją stała się edukacja najmłodszych.  Przez jakiś czas nie mieliśmy o jej losie szczególnych informacji. Dziś jednak, nie bez kozery można powiedzieć, że projekt zalicza wielki powrót na scenę start’upów, tym razem w nowej skórze – Tiny Boy 2. Szacowana cena na Indiegogo, 279$ z pewnością zachęca do dotowania tego produktu, a pierwszy dzień pokazał, że robi to nadzwyczaj skutecznie. Tylko pierwszego dnia a conto projektu wpłynęło 10 tyś. dolarów!!!

Wielki 'come back' edukacyjnej drukarki - Tiny Boy 2 w akcji! Druk 3D praktycznie drukarka 3D drukarka dla szkół dzieci edukacja nowe technologie szkoła tani druk 3d tania drukarka 3D TinyBoy

http://www.3ders.org/images2015/educational-and-affordable-tinyboy-3dprinter-9.jpg

Proces wprowadzenia Tiny Boy na rynek trwa już od jakiegoś czasu. Twórca drukarki 3D, nauczyciel z Hongkongu – Parker Leung zbierał fundusze również poprzez programy start’up już od 2011 roku. Edukator w dziedzinach technologii i designu w szkole średniej zdał sobie sprawę, że choć dzieci są przyszłością społeczeństwa i przemysłu, to brakuje im użytecznych narzędzi do poznawania technologii, które w ich kształtowaniu mogą odegrać olbrzymią rolę w przyszłości. Po raz pierwszy prototyp Tiny Boy 3D ujrzał światło dzienne w 2013 roku. W porównaniu z nim, następcy „urosło” pole robocze. Powiększono je o 2 cm, teraz wynosi 10 cm x 10 cm x 10 cm. Jest też wersja L16, w której wysokość drukowanych przedmiotów może wzrosnąć do 15 cm. Dzięki swym niewielkim rozmiarom, TinyBoy bardzo łatwo da się przenosić z miejsca na miejsce. Umożliwi to uczniom korzystanie z drukarki na różnych zajęciach, w różnych salach lekcyjnych. Do jej obsługi potrzeba jedynie komputera z systemem Windows, oraz zasilania 12V.  Przez cały czas podczas konsultacji z uczniami prototyp był ulepszany, a efekty tych zmian możemy odnaleźć w następcy.

Wielki 'come back' edukacyjnej drukarki - Tiny Boy 2 w akcji! Druk 3D praktycznie drukarka 3D drukarka dla szkół dzieci edukacja nowe technologie szkoła tani druk 3d tania drukarka 3D TinyBoy 3

http://www.3ders.org/images2015/educational-and-affordable-tinyboy-3dprinter-6.jpg

Misja edukacja

Twórca na każdym kroku podkreśla edukacyjny charakter drukarki 3D. Rozmiary, prosta budowa, łatwy montaż i przystępna obsługa są skrojone na potrzeby najmłodszych. Możliwość samodzielnego montażu urządzenia ma rozwijać manualne talenty uczniów. Samodzielna praca ma zaszczepić w dzieciach ducha kreowania, tworzenia czegoś samodzielnie. Pozwolić im dostrzec w sobie alternatywę dla roli konsumenta.

Leung przekonuje, że dla drukarek 3D istnieje przyszłość w „szkołach jutra”.  Na ten moment jednak, nadrzędnym zadaniem jego drukarki jest popularyzacja wśród dzieci zainteresowania nowymi technologiami i uatrakcyjnienie tradycyjnych zajęć, z takich przedmiotów jak fizyka, czy historia. Na tych pierwszych dzieciaki mogłyby same tworzyć narzędzia wykorzystywane w różnego rodzaju doświadczeniach, a tym samym lepiej rozumieć ich mechanizmy działania. Na tych drugich, wydrukować można modele historycznych artefaktów. Możliwości jakie niesie drukarka 3D są niesamowite, nawet w takiej prostej formie jakie oferuje drukarka Tiny Boy.

Wielki 'come back' edukacyjnej drukarki - Tiny Boy 2 w akcji! Druk 3D praktycznie drukarka 3D drukarka dla szkół dzieci edukacja nowe technologie szkoła tani druk 3d tania drukarka 3D TinyBoy 2

http://www.3ders.org/images2015/educational-and-affordable-tinyboy-3dprinter-5.jpg

Ta mała drukarka jest bardzo obiecującym projektem. Cena jest bardziej niż przystępna, ale budżetowy charakter drukarki 3D nie odbił się znacząco negatywnie na jakości, zarówno urządzenia jak i wydruków. Wydawać się może, że Azjaci, nieco przez przypadek zbudowali drukarkę 3D mogącą zainteresować nie tylko szkoły, ale także nabywców prywatnych, którzy mają chęć posiadania takiego sprzętu we własnym domu. Takich którzy chcią niewielkim kosztem rozpocząć zabawę drukiem 3D.

Autor: Krzysztof SusStudent Analityki Społecznej na łódzkim wydziale ekonomiczno-socjologicznym z zamiłowaniem do motoryzacji, lotnictwa i nowoczesnych technologii. Eksplorator hiszpańskiego rynku 3D w Rabbit Form.