Watykan przekazał żołnierzom Gwardii Szwajcarskiej nowe hełmy, drukowane 3D

Watykan przekazał żołnierzom Gwardii Szwajcarskiej nowe hełmy, drukowane 3D

W ubiegły wtorek w 513 rocznicę powstania Gwardii Szwajcarskiej, Watykan przekazał żołnierzom tej najmniejszej armii świata, 98  nowoczesnych, wydrukowanych 3D hełmów.

Gwardia Szwajcarska zapewnia bezpieczeństwo papieżowi od 1506 r., tj. od momentu, kiedy na zlecenie papieża Juliusza II, 150 szwajcarskich najemników wkroczyło do Rzymu, by go chronić. Przez te pięć wieków nosili te same, metalowe hełmy. We wtorek w 513 rocznicę powstania Gwardii Szwajcarskiej, Watykan przekazał swojej najmniejszej armii świata, 98 hełmów, wydrukowanych 3D.

Zobacz także: Chiny chcą być pierwszym krajem, który zbuduje bazę na Księżycu przy pomocy technologii druku 3D

„Musimy iść z duchem czasu”, stwierdził komendant straży, Christoph Graf.

Watykan przekazał żołnierzom Gwardii Szwajcarskiej nowe hełmy, drukowane 3D 1

Nowe hełmy Gwardii, które noszą herb papieża Juliusza II, zostały wydrukowane 3D z PVC a następnie pomalowane na czarno w 3d – prototyp GmbH w Szwajcarii. Są znacznie lżejsze niż oryginał, który został zeskanowany 3D, aby stworzyć wersję plastikową. Waży zaledwie 570 g w porównaniu do 2 kg, oryginalnej wersji hełmu. Są też znacznie chłodniejsze niż ich metalowe odpowiedniki, co – zwłaszcza latem – jest wielkim plusem. Co więcej, wydrukowane 3D hełmy kosztowały o połowę mniej, niż ich ciężkie, zapierające dech w piersiach poprzedniki o wartości około 1000 USD.

Watykan przekazał żołnierzom Gwardii Szwajcarskiej nowe hełmy, drukowane 3D Zobacz także: W Szanghaju otwarto najdłuższy na Świecie betonowy most, drukowany 3D [VIDEO]

Choć są one pokazowe i można je nosić tylko podczas specjalnych ceremonii, prawdopodobnie w przyszłości żołnierze gwardii będą nosić funkcjonalną, wydrukowaną 3D zbroję.

 

Źródło: 3ders.org

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.