Wakacje połączone z nauką, rozrywką i drukiem 3D? Zobacz, czy „Happy Bus” dotrze do twojej miejscowości!

Wakacje połączone z nauką, rozrywką i drukiem 3D? Zobacz, czy „Happy Bus” dotrze do twojej miejscowości!

Z początkiem lipca rozpoczęła się szósta edycja wakacyjnej akcji pt.” Happy Bus”. Pomysł, którego pomysłodawcą jest znana z działań na rzecz dzieci Fundacja „Happy Kids, proponuje zajęcia dla najmłodszych w formie objazdowej w aż kilku lokalizacjach w Polsce. Jaki cel przyświeca organizatorom?

Celem projektu jest zorganizowanie dzieciom, które nie mogą skorzystać z wypoczynku wakacyjnego i pozostają w domu, opieki połączonej z zabawą. Dla wielu z nich jedyną atrakcją a zarazem obowiązkiem jest pomoc rodzicom w pracach gospodarskich. „Przystanek Happy Bus” zwraca uwagę m.in. na problem wypadkowości dzieci oraz problem z organizacją czasu wolnego na terenach wiejskich.

Kolorowy autobus przegubowy marki IKARUS, pełni funkcję objazdowego „placu zabaw”. Przebudowany i dostosowany na potrzeby akcji pojazd zwany „figlobusem” jest do dyspozycji dzieci. To właśnie w nim odbywa się część zabaw i zajęć.

happy bus 1

Uczestnicy mogą liczyć ponadto na zajęcia z języka angielskiego oraz na zajęcia ruchowe –  zabawy na świeżym powietrzu oraz zajęcia, podczas których dzieci mogą poznać kulturę różnych krajów. Będzie można skorzystać także m.in. z trampoliny, dmuchanej zjeżdżalni, kuli do chodzenia na wodzie, badmintona a także zagrać w piłkę nożną czy siatkówkę.

happy bus 2

Rabbit Form także postanowił włączyć się w akcję, proponując dzieciom zajęcia z druku 3D. Podczas kilku dni spędzonych w towarzystwie Niebieskiego Królika, będą miały okazję poznać tajniki tej technologii i dobrze się przy tym bawić! Do dyspozycji uczestników akcji będą m.in. ręczne drukarki 3D, za pomocą których będzie można tworzyć własne konstrukcje. Będzie to także doskonała okazja do tego, aby zobaczyć podczas pracy profesjonalne drukarki 3D oraz poznać jej możliwości. Te ostatnie najlepiej zobrazuje zaprezentowana przez nas galeria różnorodnych modeli 3D.

happy bus długopis 3D druk 3D dla dzieci drukarka dla szkół edukacja Fundacja Happy Kids Happy Bus Rabbit Form

Zobacz, w jakich miejscowościach znajdziesz „Happy Bus”:

·           8-10.07 Wyszanów

·         11-13.07 Cieszęcin

·         14-17.07 Lubczyna

·         18-22.07 Sokolniki

·         23-25.07 Zabłocie

·         26-29.07 Łyskornia

·         30.07-2.08 Łęka Opatowska

·         3-7.08 Perzów

·         8-11.08 Laskowice Wielkie

·         12-15.08 – nazwę miejscowości Organizatorzy podadzą wkrótce

·         16-18.08 Bzinica Stara

·         19-22.08 Byczyna Gród

·         23-27.08 Zapolice

·         28.08 Grójec Wielki

Źródło: na podstawie materiałów prasowych Organizatora

Autor: Milena PiskorzNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.