Ten samochód koncepcyjny został wydrukowany 3D w hołdzie Davidowi Bowie [VIDEO]

Ten samochód koncepcyjny został wydrukowany 3D w hołdzie Davidowi Bowie [VIDEO]

Japoński projektant, Takumi Yamamoto, połączył siły z Marie 3D, aby wyprodukować w pełni drukowane 3D, pełnowymiarowe auto koncepcyjne w hołdzie Davidowi Bowie. Samochód DB Project zostanie zaprezentowany podczas Festival Automobile International (FAI) w Paryżu już jutro.

Takumi Yamamoto, projektant GT od Citroena jest wieloletnim fanem Davida Bowie i chciał go uhonorować w jakiś sposób poprzez umiejętności projektowe. Pomysł przyszedł mu do głowy ponad 20 lat temu i początkowo chciał współpracować ze swoim idolem nad projektem. Projektant do dziś zachował pierwsze szkice.

Zobacz także: Zespół Penske rozszerza wykorzystanie druku 3D do produkcji części samochodowych

„Po raz pierwszy w naszej 34-letniej historii wystawiamy pełnowymiarowy samochód, który został w całości wyprodukowany przy użyciu technologii druku 3D. Samochód koncepcyjny Yamamoto cechuje ogromna kreatywność. Jestem pod wrażeniem tej technologii. Otwiera nowe możliwości pod względem kreatywności i designu dla przemysłu motoryzacyjnego (…) Druk 3D może znacznie skrócić czas projektowania, ponieważ samochody koncepcyjne są zwykle rzeźbione ręcznie z gliny, co jest drogim i czasochłonnym etapem.”- powiedział przewodniczący FAI, Rémi Depoix.

Ten samochód koncepcyjny został wydrukowany 3D w hołdzie Davidowi Bowie [VIDEO] Zobacz także: NERA: Pierwszy na świecie, w pełni drukowany 3D i funkcjonalny, elektryczny motocykl [VIDEO]Ten samochód koncepcyjny został wydrukowany 3D w hołdzie Davidowi Bowie [VIDEO] 1

Marie 3D to francuskie studio, które specjalizuje się w wielkoformatowym drukowaniu 3D. Samochód DB Project został wydrukowany na drukarce 3D MASSIVit 1800. MASSIVit produkuje wielkoformatowe drukarki 3D, które wykorzystują technologię druku żelu (GDP) – proces, w którym dozowany żel jest szybko utwardzany światłem UV. Części są całkowicie utwardzone i nie wymagają obróbki końcowej.

Ten samochód koncepcyjny został wydrukowany 3D w hołdzie Davidowi Bowie [VIDEO] 2

Philippe Marie opowiedział o swoich emocjach związanych z projektem:” to było ekscytujące wyzwanie, łączące dzieło sztuki z prototypem … Rozpoczęliśmy projekt, aby zademonstrować możliwości naszej drukarki 3D pod względem wielkości, szybkości i niezawodności. Technologia ta zapewnia szybszą i znacznie bardziej opłacalną alternatywę dla konwencjonalnych procesów, wspiera kreatywność projektowania, swobodę geometryczną i płynniejszą produkcję „.

 

Źródło: 3ders.org

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.