Te akcesoria modowe zostały stworzone w duchu „zero-waste” przez naukowców

Te akcesoria modowe zostały stworzone w duchu „zero-waste” przez naukowców

Naukowcy z St. Catherine University w Minnesocie badają w jaki sposób nowe technologie, takie jak drukowanie 3D, mogą stworzyć innowacyjne i minimalistyczne akcesoria modowe, wpisujące się w trend „zero-waste”.

Naukowcy zbadali dwie metody wykorzystania druku 3D w przypadku akcesoriów modowych typu „zero-waste”. Jeden z badaczy stworzył pelerynę i starał się zaprojektować do niej guziki za pomocą technologii druku 3D (FFF), podczas gdy drugi stworzył naszyjnik i kolczyki. Stereolitografia (SLA) to również powszechna metoda produkcji biżuterii drukowanej 3D, cechującej się drobnymi detalami.

W obu procesach wykorzystano narzędzia do modelowania przestrzennego, takie jak Rhinoceros 5 i Tinkercad a także drukarkę 3D MakerBot Replicator 2 i filament PLA.

Zobacz także: Zero Waste Lab przetwarza tworzywa sztuczne w meble do przestrzeni miejskiej

Te akcesoria modowe zostały stworzone w duchu "zero-waste" przez naukowców akcesoria akcesoria modowe biżuteria 3D druk 3D w badaniach moda moda 3D

„Podczas gdy większość badań koncentruje się na materiałach i sprzęcie, dane te odzwierciedlają nową troskę w zakresie wysiłków zmierzających do zmniejszenia ilości odpadów (…)”

Rhinoceros 5 CAD został wykorzystany do stworzenia projektów wisiorków. Ponieważ każdy projekt zawieszki różnił się, czas drukowania zmieniał się od 40 minut do godziny i 18 minut. Ponadto w drugim badaniu wykorzystano wykończenie złotą farbą dla dwóch naszyjników w celu uzyskania metalicznego efektu.

Zobacz także: Projektant Beer Holthuis stworzył pierwszą na świecie drukarkę 3D, drukującą mokrym papierem

Te akcesoria modowe zostały stworzone w duchu "zero-waste" przez naukowców akcesoria akcesoria modowe biżuteria 3D druk 3D w badaniach moda moda 3D 1

Każdy wisiorek został zaprojektowany tak, aby zawierał różne krzywe, punkty, grubości i tekstury. Guziki pierwszego badacza drukowane 3D, zostały  stworzone bez użycia raftu i podpór, co eliminowało odpady materiału. Ogólnie rzecz biorąc, naukowcy wyprodukowali pięć wzorów naszyjników, dwa kolczyki i dziewięcio – warstwowe guziki. Istnieje znaczny potencjał do wykorzystania tej przełomowej technologii w projektowaniu i tworzeniu ubrań, które są wyjątkowe, zrównoważone (zero-waste) i tworzone na żądanie.

 

Źródło: 3dprintingindustry.com

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.