Targi 3D Show 2015 w Warszawie – relacja część I

Targi 3D Show 2015 w Warszawie – relacja część I

Targi 3D Show to największa impreza poświęcona tematyce druku 3D i skanowania 3D w Polsce. Jako patron medialny, pojawiliśmy się na wczorajszym otwarciu wydarzenia w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Specjalnie dla Czytelników Rabbit Form przygotowaliśmy materiały foto i wideo, subiektywnie najciekawszych naszym zdaniem stoisk. Bądźcie na bieżąco i zobaczcie, co się działo podczas pierwszego dnia imprezy:

Podobnie jak w ubiegłym roku, targi przyciągnęły zarówno wiele firm z terenu całej Polski jak i odwiedzających. Wśród wystawców nie zabrakło także przedstawicieli uczelni wyższych. I tak na przykład na stoisku warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych można było zobaczyć prace studentów Wydziału Wzornictwa, którzy zaprezentowali modele samochodów oraz przedmiotów codziennego użytku.

3d_show_2015_wzornictwo_ASP_warszawa_002

Nie tylko zwolennicy naszej ulubionej technologii znaleźli na imprezie coś dla siebie. Jeśli ktoś jest np. fanem zespołu The Beatles, z pewnością jego uwagę przykuł wydruk samego Paula Mc Cartney’a w skali 1:1! Można było sobie oczywiście zrobić zdjęcie z legendą i mieć całkiem zabawną pamiątkę. Figura stanęła na stoisku Aye Aye Labs.

3d_show_2015_aye_aye_labs_sir_paul_McCartnay

Jak zwykle imponujące stoisko miał główny sponsor, 3D Lab, na którym można było zobaczyć drukarki 3D Systems oraz interesujące wydruki w gablotach.

3d_show_2015_3dlab_warszawa_004

Równie ciekawą aranżacją stoiska i wielkoformatowym wydrukiem mogła pochwalić się firma Materialise. To właśnie za ich sprawą można podziwiać model bolidu. Przyznamy, że i na nas zrobił wrażenie.

3d_show_2015_warszawa_002_bolid_materialise

Na Targach 3D Show pojawił się także Zortrax, który jest z resztą jednym z 3 głównych sponsorów wydarzenia. Na stoisku wyposażonym w kultowe meble Oskara Zięty można zobaczyć całą ścianę flagowego produktu olsztyńskiego producenta, czyli modelu Zortrax M200.

3d_show_2015_warszawa_001

Interesującym punktem warszawskich targów był konkurs zorganizowany przez firmę Wolfix. Jeśli ktoś potrafił precyzyjnie odgadnąć, ile trwał wydruk modelu rakiety, wówczas mógł wygrać ów rakietę….która była lampą! Na tych, którzy nie załapali się na nagrodę główną czekały jeszcze nagrody pocieszenia w postaci książek o technologiach przyrostowych.

3d_show_2015_warszawa_004_wolfix

Jutro opublikujemy drugą część naszej relacji z której dowiecie się, co jeszcze ciekawego wydarzyło się podczas Targów 3D Show 2015. Odbiór!
Zobacz relację video z Targów 3D Show w Warszawie

Zobacz relację video z Targów 3D Show w Warszawie 1

Zobacz relację video z Targów 3D Show w Warszawie 2

Zobacz aktualną relację z Targów 3D Show w Warszawie 1Portal o druku 3D i Wirtualnej rzeczywistości