Sukces Open Bionics: „Hero Arm” jest pierwszym, zatwierdzonym medycznie, bionicznym ramieniem 3D

Sukces Open Bionics: „Hero Arm” jest pierwszym, zatwierdzonym medycznie, bionicznym ramieniem 3D

Open Bionics, brytyjska firma oferująca budżetowe protezy 3D, otrzymała bardzo dobrą wiadomość od National Health Service (NHS). Mianowicie, jej proteza „Hero Arm”, stała się pierwszym, zatwierdzonym medycznie ramieniem bionicznym, wydrukowanym w 3D. Będzie można je kupić w całej Wielkiej Brytanii od 25 kwietnia 2018 roku.

Gorset wydrukowany w 3D pomaga leczyć skoliozę

Założona w 2014 roku firma Open Bionics zyskała sobie sławę dzięki opracowaniu zaawansowanego bionicznego ramienia. Firma, która od kilku lat promuje swoje drukowane protezy 3D, jest teraz gotowa do wdrożenia tych innowacyjnych urządzeń pomocniczych.

Według Open Bionics, ramię Hero jest „trzy razy tańsze niż konkurencyjne, bioniczne ramiona multi-grip”. Jednak drukowana 3D proteza oferuje więcej niż tylko oszczędności: jest w pełni konfigurowalna pod względem wymiarów i stylu, jest wygodna i daje użytkownikowi różne umiejętności.

Budżetowy inkubator 3D dla noworodków. I Ty możesz pomóc go udoskonalić!

„Dzięki Hero Arm technologia jest na wyciągnięcie ręki. Dosłownie. Specjalne czujniki w obrębie ramienia wykrywają ruchy mięśni, co oznacza, że ​​możesz bez wysiłku kontrolować swoją bioniczną rękę dzięki intuicyjnej, realistycznej precyzji . Ramię jest tym, czym chcesz. Dzięki wymiennym powłokom możesz zmienić swój styl, aby dopasować się do nastroju. Możesz nawet zaprojektować własną, korzystając z naszego super fajnego personalizatora.”

Hero Arm zbudowane jest z szeregu specjalnie dopasowanych elementów drukowanych 3D, w tym dłoni, oprawki i ramy, które są osadzone w silnikach o trwałych bateriach i najnowocześniejszym oprogramowaniu. Łącznie te oddzielne komponenty tworzą bioniczne ramię z elastycznym sterowaniem wielozakresowym, „trybem zamrożenia”, ruchomym nadgarstkiem i kciukiem oraz reakcjami zwrotnymi w czasie rzeczywistym w postaci świateł, dźwięków i wibracji. Bioniczne ramię jest kontrolowane przez użytkownika za pomocą specjalnych czujników, które wykrywają subtelne ruchy mięśni.

Pod względem komfortu wydrukowane ramię Hero 3D jest lekkie i nie za duże, a zintegrowane z nim gniazdo jest jednocześnie oddychające, rozszerzalne oraz łatwe w czyszczeniu. Open Bionics dodaje również, że pomimo niewielkiej wagi, bioniczne ramię jest nadal mocne i może podnieść do 8 kilogramów.

Czy to już czwarta rewolucja przemysłowa?

Latem ubiegłego roku okazało się, że brytyjski National Health Service bada potencjał oferowania pacjentom urządzeń 3D Open Bionics. W tym czasie rozpoczęła sześciomiesięczne badanie kliniczne, w którym Open Bionics pracowała z grupą 10 dzieci z różnicami kończyn, aby zobaczyć, jak radzą sobie z tańszymi protezami.

Możemy jedynie założyć, że próba kliniczna okazała się ogromnym sukcesem, ponieważ „Boo Arm” Open Bionics stała się pierwszą na świecie medycznie zatwierdzoną protezą, drukowaną 3D. Rejestracja na niedrogie urządzenia protetyczne jest już dostępna tutaj.

Autor: Milena Piskorz

Źródło: 3ders.orgNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.