SprintRay przedstawia nową, stomatologiczną drukarkę 3D, SprintRay Pro

SprintRay przedstawia nową, stomatologiczną drukarkę 3D, SprintRay Pro

Firma SprintRay, producent drukarek 3D z siedzibą w Kalifornii, zaprezentowała swoją najnowszą maszynę, zaprojektowaną specjalnie dla branży dentystycznej – SprintRay Pro.

SprintRay Pro została zaprezentowana po raz pierwszy na tegorocznym spotkaniu Chicago Midwinter i potwierdza, że ​​firma skupia się na rozwiązaniach dla stomatologii cyfrowej po sukcesie innej drukarki 3D, dedykowanej tej branży – MoonRay S.

Zobacz także: ClearCaps używa druku 3D do produkcji aparatów nakładkowych

Nowy SprintRay Pro jest maszyną stacjonarną na bazie żywicy, która wykorzystuje niestandardowy projektor DLP i regulowaną kontrolę światła dynamicznego, aby skrócić czas utwardzania oraz poprawić wydajność i dokładność. System korzysta również z podgrzewanego zbiornika, który utrzymuje płynną żywicę we właściwej temperaturze, aby zapewnić optymalną charakterystykę utwardzania dla każdego materiału, niezależnie od tego, czy produkuje się prowadnice chirurgiczne, podstawy do protez dentystycznych czy inne urządzenia dentystyczne. Maszyna oferuje dwukrotnie więcej możliwości drukowania w porównaniu do wcześniejszych modeli firmy i może wyprodukować do 21 pełnych łuków zębowych naraz.

„Jesteśmy wdzięczni za wszelkie wsparcie i opinie, jakie otrzymaliśmy od naszych klientów, odkąd wprowadziliśmy MoonRay S do branży dentystycznej. Cały nasz wysiłek poszedł w projekt i budowę najbardziej funkcjonalnej i przyjaznej dla stomatologów drukarki 3D, jakiej jeszcze branża nie widziała. Jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc zaprezentować ją na rynku.” – powiedział Amir Mansouri, dyrektor generalny SprintRay.

Zobacz także: Proteza drukowana 3D, która ma chronić pacjentów przed infekcjami jamy ustnej

SprintRay przedstawia nową, stomatologiczną drukarkę 3D, SprintRay Pro

Dodatkowo, by zapewnić jeszcze większą łatwość użycia, opracowano nowy, połączony z chmurą pakiet oprogramowania do przewidywania problemów i automatyzacji przepływów pracy. Klinicyści i specjaliści stomatologiczni mogą korzystać z interfejsu ekranu dotykowego, aby wybierać parametry i kolejkować wydruki , a oprogramowanie pozwala również użytkownikom edytować podpory czy automatycznie dodawać etykiety.

 

Źródło: tctmagazine.com

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.