Skriware pośród 50 najbardziej innowacyjnych startupów na świecie

Skriware pośród 50 najbardziej innowacyjnych startupów na świecie

Skriware to startup, który swoją działalność skupia na rozwijaniu swego rodzaju ekosystemu druku 3D (zarówno do użytku domowego, jak i edukacji). Co bardzo cieszy, firma zakwalifikowała się do 50 najlepszych i najbardziej innowacyjnych biznesów świata, a jej przedstawiciele wzięli ostatnio udział w Kairos Global Summit, który miał miejsce w New York Stock Exchange.

Czym jest Kairos Society?

Jest to fundusz, który narodził się w 2008 roku. Swoją działalność skupia na wspieraniu innowacyjnych i nowatorskich startupów (choćby takich jak Skriware). Do tej pory fundusz pomógł wybić się m.in. Periscope, Casper czy Digital Genius.

Kolejny powód do dumy z Polski – customizowane buty 3D 5

Niezwykłe osiągnięcie

Skriware to polsko-szwedzka firma, której udało się zakwalifikować do ścisłej 50-tki. Konkurencja była zacięta (do rywalizacji stanęło blisko 1000 firm reprezentujących aż 80 krajów z całego świata). Tym bardziej pokazuje to, jak ogromnym wyróżnieniem jest dostanie się do tego zacnego grona.

Pośród osób zaproszonych na wydarzenie można było spotkać tak znane twarze jak: Werner Vogels (CTO Amazon), Timothy Draper (Partner, Draper & Associates), Jeff Glueck (CEO, Foursquare), John Sculley (ex-CEO, Apple), czy Dick Fuld (ex-CEO, Lehman Brothers).

Co zyskał Skriware?

Przede wszystkim kontakty. Udział w taki niezwykłym wydarzeniu pozwolił poznać kilka bardzo wpływowych osób z całego świata. Kontakty te z pewnością zaowocują,  co  w przyszłości przełoży się na lepsze przyjęcie ich produktu na różnych rynkach.Skriware pośród 50 najbardziej innowacyjnych startupów na świecie druk 3D Kairos Global Summit skan Skriware

A w ogóle jaki to produkt?

Produktem, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem i pozwolił dostać się na to niezwykłe wydarzenie jest drukarka, niezwykle prosta w obsłudze, jednocześnie zintegrowana z dedykowaną platformą (co pozwala na druk dosłownie po 1 kliknięciu). Dodatkowo, sprzęt i oprogramowanie pozwalają na stosunkowo łatwe projektowanie własnych modeli 3D.

Co dalej?

Obecnie Skriware pracuje nad wdrożeniem kolejnego modelu drukarki, która ma wykorzystywać mnóstwo bardzo nowoczesnych rozwiązań i nowinek technicznych (np. innowacyjny interfejs). Czekamy na efekty ich prac!Profesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)