Rusza kurs druku 3D i projektowania w Fab Lab Łódź. Sprawdź to!

Rusza kurs druku 3D i projektowania w Fab Lab Łódź. Sprawdź to!

Są na mapie Łodzi takie miejsca, które zasługują na szczególną uwagę. Są na mapie Łodzi takie miejsca, w których twórcza energia aż kipi, zaś inicjatywy w nich podejmowane mają nieoceniony walor edukacyjny. Nie wiecie gdzie zrealizować własne projekty i wspólnie uczyć się i wymieniać wiedzą techniczną oraz praktyczną w sposób totalnie odmienny niż znamy z uczelni? Podpowiemy Wam: tym miejscem jest Fab Lab Łódź. Od 29 listopada ruszają z nowym projektem w postaci kursu druku 3D i projektowania. 

Fab Lab Łódź jest pracownią półotwartą, która oprócz projektów własnych organizuje warsztaty technologiczne z druku 3D czy elektroniki Arduino oraz zgoła odmienne tematycznie, poruszające pracę zapomnianych rzemiosł jak kowalstwo, pszczelarstwo. Celem jest stworzenie kreatywnej platformy społecznej z szerokim dostępem do narzędzi, wiedzy oraz miejsca dla wytwarzania indywidualnych oraz grupowych konstrukcji. Najnowszą inicjatywą tej organizacji jest intensywny kurs druku 3D i projektowania, organizowany we współpracy z Rabbit Form oraz firmą Get3D.

Rusza kurs druku 3D i projektowania w Fab Lab Łódź. Sprawdź to!

                                           Fab Lab Łódź

Podczas kursu, który obejmuje 3 spotkania uczestnicy będą mieli okazję pracować na urządzeniach takich jak Zortrax M200, Ultimaker 2 czy Makerbot. Czego konkretnie się nauczycie? Przede wszystkim poznacie technologię od podstaw i dowiecie się jak wybrać właściwą dla Was drukarkę 3D. Dowiecie się także do czego służą programy jak min. Blender, Cura, Zsuite czy Sketchup i nauczycie się je obsługiwać. Dla tych z Was, którzy pragną zdobyć wiedzę z obszaru modelowania 3D, również nie zabraknie miejsca. W końcu cała frajda polega na tym, aby zrobić coś samemu, więc prowadzący dostarczą Wam niezbędną wiedzę oraz narzędzia. Wszystko to mało?

Na dokładkę możemy zdradzić, że będzie moduł poświęcony materiałom używanym w technologii 3D oraz wiele ciekawych informacji związanych z jej rozwojem. Podczas spotkań oczywiście zaprojektujecie i wydrukujecie własny projekt, który zabierzecie do domu.  Głównym celem kursu jest rozwój umiejętności projektowania do druku 3D oraz wykorzystania technologii w realnych projektach.

Rusza kurs druku 3D i projektowania w Fab Lab Łódź. Sprawdź to! 1

                                                                                      Zortrax M 200

Terminarz spotkań I kursu:
29.11 (niedziela) w godzinach 10:00-18:00
03.12 (czwartek) w godzinach 17:30-21:00
05.12 (sobota) w godzinach 12:00 – 18:00

Miejsce: Fab Lab Łódź, WI-MA ul. Piłsudskiego 135, Łódź

Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy Was na wydarzenie na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/1477075389233779/ oraz na stronę http://druk3d.evenea.pl/

Źródło: materiały Fab Lab Łódź

Autor: Milena PiskorzNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.