RIZE prezentuje nową, pełnokolorową i przemysłową drukarkę 3D XRIZE

RIZE prezentuje nową, pełnokolorową i przemysłową drukarkę 3D XRIZE

Firma RIZE z siedzibą w Bostonie ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej, przemysłowej i pełnokolorowej drukarki 3D XRIZE wraz z dwoma nowymi materiałami: RIZIUM CARBON i RIZIUM ENDURA.

Drukarka 3D XRIZE umożliwi użytkownikom tworzenie funkcjonalnych części polimerowych i kompozytowych w pełnym kolorze. Opiera się na tej samej, opatentowanej technologii Augmented Deposition, z której znana jest pierwsza maszyna firmy, RIZE ONE. W tej technologii wytłaczany jest materiał termoplastyczny, podczas gdy atramenty CMYK (cyjan, magenta, żółty i czarny) są jednocześnie wtryskiwane przez głowice drukujące.

Zobacz także: German RepRap zaprezentował L280, pierwszą drukarkę 3D w technologii Liquid Additive Manufacturing (LAM)

RIZE prezentuje nową, pełnokolorową i przemysłową drukarkę 3D XRIZE 3

Nowa XRIZE jest powiązana z oprogramowaniem RIZE ONETOUCH, które umożliwia użytkownikom dodawanie tekstu, obrazów lub map tekstur do monochromatycznych modeli 3D. Alternatywnie użytkownicy mają możliwość importowania kolorowych plików CAD. Pomimo tego, że jest to maszyna przemysłowa, firma podkreśla, że ​​jej nowe urządzenie jest łatwe w obsłudze, a przede wszystkim bezpieczne. Proces drukowania wymaga minimalnego wstępnego i końcowego przetwarzania. Podobnie jak jej poprzedni model, nowa drukarka 3D została zaprojektowana do użytku na różnych poziomach zaawansowania użytkownika – jak twierdzi firma „od inżynierii do marketingu, aż po halę produkcyjną”.

Zobacz także: Josef Prusa wprowadza na rynek drukarkę 3D opartą na żywicy, SL1

RIZE prezentuje nową, pełnokolorową i przemysłową drukarkę 3D XRIZE 2 RIZE prezentuje nową, pełnokolorową i przemysłową drukarkę 3D XRIZE

Drukarka 3D ma samopoziomujący się stół, zautomatyzowaną zmianę filamentu jak również posiada intuicyjny ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości, który daje użytkownikom dostęp do biblioteki części, narzędzi do zarządzania i diagnostyki systemu. Urządzenie ma pojemność konstrukcyjną 310 x 200 x 200 mm; grubość warstwy między 0,250 mm lub 0,125 mm; rozdzielczość 300dpi (X / Y) i 200dpi (Z) przy grubości warstwy 0,125 mm; i dokładność +/-. 127 mm lub +/- 0,003 mm (X / Y). Maszyna jest również wyposażona w ogrzewaną komorę i ma łączność z Internetem / chmurą (opcjonalnie).

Drukarka XRIZE 3D, która zostanie zaprezentowana na Formnext 2018 w przyszłym tygodniu, stanie się dostępna w  2019 roku a jej cena będzie się zaczynać od 55 000 USD.

 

Źródło: 3dprintingmedia.networkNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.