Reporter Thomas Brewster, rzucił wyzwanie systemom rozpoznawania twarzy na smartfonach

Reporter Thomas Brewster, rzucił wyzwanie systemom rozpoznawania twarzy na smartfonach

Reporter Forbes, Thomas Brewster, niedawno rzucił wyzwanie systemom rozpoznawania twarzy na smartfonach za pomocą wydrukowanej 3D głowy, zaprojektowanej na jego podobieństwo. Chciał się przekonać w ten sposób, czy możliwe jest ich oszukanie w celu aktywacji urządzeń.

Jak wyjaśnia Brewster, naturalnej wielkości wydruk 3D własnej głowy był gotowy w ciągu kilku dni, a wszystko za nieco ponad 300 funtów. Mimo uderzającego podobieństwa modelu 3D, oczywistym jest, że nie da się oszukać drugiego człowieka, jakoby patrzył na prawdziwego Thomasa Brewstera. Ale czy można oszukać smartfona?

Zobacz także: Druk 3D w gospodarstwach domowych i jego szeroki zakres możliwych zastosowańReporter Thomas Brewster, rzucił wyzwanie systemom rozpoznawania twarzy na smartfonach

Aby się o tym przekonać, reporter przeprowadził test, w którym próbował odblokować cztery smartfony z systemem Android, takie jak Samsung Galaxy S9, OnePlus 6, Galaxy Note 8 i LG G7 ThinQ oraz iPhone X. Okazało się, że wszystkie cztery z systemem Android można było łatwo oszukać przy pomocy drukowanej 3D głowy. Jedynym urządzeniem, którego nie udało się „złamać” był iPhone X.

Zobacz także: Drukowane 3D pomoce dla osób z artretyzmem

„Głowę wydrukowano w Backface w Birmingham, w Wielkiej Brytanii, gdzie wprowadzono mnie do podobnego do kopuły studia, zawierającego 50 aparatów fotograficznych. Łączą się, aby wykonać pojedyncze zdjęcie, które tworzy pełny obraz 3D.”

Reporter Thomas Brewster, rzucił wyzwanie systemom rozpoznawania twarzy na smartfonach 1

Zobacz także: Drukowane 3D słuchawki HeX, nie tylko dla osób niedosłyszących

Może to wynikać z różnic w rodzaju technologii stosowanej do wdrażania zabezpieczeń rozpoznawania twarzy różnych marek. Podczas gdy Face ID na iPhonie wykorzystuje IR w celu identyfikacji użytkownika, telefony z Androidem często polegają na aparacie do selfie. Firmy takie jak LG i Samsung wprowadzają nawet ostrzeżenia, które sugerują, że rozpoznawanie twarzy na ich urządzeniach może nie być tak bezpieczne, jak użycie kodu PIN czy hasła. Tak więc dla tych użytkowników Androida, którzy ponad wszystko cenią sobie bezpieczeństwo, zaleca się ostrożność w używaniu systemu rozpoznawania twarzy i używanie hasła / blokady PIN.

 

 

Źródło: 3ders.orgNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.