Rekord Guinness’a za najdłuższego…

Rekord Guinness’a za najdłuższego…

…ludzkiego manekina wydrukowanego w 3D. A Wy o czym myśleliście? Przyznać się!  🙂

A teraz do rzeczy

Do tej pory rekord największego ludzkiego manekina należał do twórcy aż 2 metrowego giganta. Zdawać by się mogło, że taki  rekord nigdy (a z pewnością nieprędko) zostanie pobity.

Nic bardziej mylnego

Okazało się, że Backface (firma z branży 3D mieszcząca się w Birmingham, w Wielkiej Brytanii) lubi wyzwania i postanowiła pobić ten rekord. Chyba domyślacie się, że podołała temu zadaniu? Oczywiście. I tym samym ustanowiła nowy rekord, drukując podobiznę znanego  prezentera, Jon’a Bentley’a, osiągając wysokość zawrotnych 2,05 m i pobijając tym samym dotychczasowy rekord aż o 5 cm.

Rekord Guinness’a za najdłuższego… 1

Dlaczego podjęli się tego wyzwania?

Co zaskakujące, Backface nie ma dużego doświadczenia, albowiem w branży działa od niecałych 2 lat. Do udziału w przedsięwzięciu i podejścia do próby bicia rekordu namówił ich sam prezenter. Bez wahania  przyjęli jego wyzwanie, czego dzisiaj chyba nie mogą żałować.

Więcej na temat samej konstrukcji

W pierwszej kolejności startup z Birmingham potrzebował projektu. W tym celu zaprosili do swojego studia Jon’a Bentley’a. Dokładny skan 3D jego ciała został  wykonany za pomocą 96 kamer DSLR.

Następnie wybrano najlepszą pozę i przystąpiono do dalszej obróbki skanów (za pomocą programu ZBrush). Ze względu na nietypowy rozmiar, pierwsze projekty wykonywano w znacznie mniejszej skali. Pozwoliło to na dokonywanie bieżących poprawek oraz dobór odpowiednich kolorów.

Ostateczne drukowanie odbywało się na drukarce ProJet 660. Duży rozmiar „dzieła” wymusił na twórcach podział wydruku na 30 osobnych części, które potem zostały złożone w jedną całość.

Rekord Guinness’a za najdłuższego… Rezultat

Finalnie projekt, a zarazem zdobywca rekordu Guinness’a, kosztował blisko miesiąc pracy (często po 24h na dobę, 7 dni w tygodniu), mnóstwo nerwów oraz niezliczone ilości materiału.

Jednak, było warto – o  czym z pewnością mogą powiedzieć nam miny jego twórców.

Źródło: http://www.3ders.org//articles/20160506-guinness-world-record-for-tallest-3d-printed-human-broken-with-205m-sculpture.htmlProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)


One thought on “Rekord Guinness’a za najdłuższego…

Komentowanie jest wyłączone.