Projektowanie staje się coraz łatwiejsze – poznajcie SketchUp Viewer

Projektowanie staje się coraz łatwiejsze – poznajcie SketchUp Viewer

Zastanawialiście się kiedyś, czy może istnieć jeszcze lepszy sposób na projektowanie 3D? Sposób, który pozwoli dogłębnie poznać budowane projekty, sprawdzić każdy ich szczegół z naprawdę bliskiej odległości. A to wszystko nawet bez konieczności ich drukowania.

Tak, jest to możliwe

W tym celu został stworzony SketchUp Viewer. Współpracujący z goglami Microsoft Hololens pozwala „podglądać” projekty 3D w formie prawdziwego hologramu.

Projektowanie staje się coraz łatwiejsze - poznajcie SketchUp Viewer druk 3D hologram hololens Microsoft projekt skan sketcherup viewer VR

Drogi 3D i VR łączą się

Nie byłoby to możliwe gdyby nie połączenie sił dwóch potężnych technologii – 3D oraz wirtualnej rzeczywistości, które w efekcie dało tzw. mixed reality (mieszaną rzeczywistość). To dzięki nim zaprojektowany wcześniej komputerowo obiekt przekazywany jest bezpośrednio do gogli VR ( Microsoft HoloLens ), a za ich pośrednictwem użytkownik może dokładnie zapoznać się z projektem. Może swobodnie przybliżać, obracać, a nawet modyfikować dane obiekty, praktycznie czując ich bliską obecność.

Tego jeszcze nie było

Jak przyznają sami autorzy projektu:

„Działania umożliwiające ludziom lepsze projektowanie i komunikację w 3D są częścią naszego DNA. Nasza platforma ma na celu podążanie za preferencjami naszych użytkowników”.

Chyba nie ma lepszej definicji określającej cel, dla jakiego powstał SketchUp Viewer.

Potrzebujecie więcej informacji na temat tego niezwykłego rozwiązania?

Znajdziecie je tutaj: http://www.sketchup.com/viewer i rozszeżenie do SketchUp AR|VR extension

Źródło: archdaily.comProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)