Prodways dostarczy armii francuskiej drukarki 3D ProMaker P1000

Prodways dostarczy armii francuskiej drukarki 3D ProMaker P1000

Prodways, francuski dostawca przemysłowych drukarek 3D, ujawnił, że francuska armia włączy do swojej działalności dwie drukarki 3D ProMaker P1000.

Dwie drukarki 3D ProMaker P1000 firmy Prodways zostały zamówione przez Zintegrowaną Strukturę do Utrzymywania Urządzeń Lądowych (SIMMT) – oddział armii francuskiej skupiający się na operacyjnym utrzymaniu wyposażenia lądowego dla wszystkich jednostek armii. SIMMT zostanie wyposażony w drukarki P1000 3D do produkcji części zamiennych w rzeczywistych warunkach. Oba urządzenia mają zostać dostarczone armii francuskiej do lata 2019 roku wraz z materiałami. Ponadto Prodways zobowiązał się przeszkolić przyszłych operatorów z obsługi maszyn.

Zobacz także: US Marines drukują 3D betonowe koszary w zaledwie 40h

Prodways dostarczy armii francuskiej drukarki 3D ProMaker P1000 druk 3d w przemyśle zbrojeniowym Prodways Wojsko 3

Drukarka 3D ProMaker P1000 zostanie zapakowana do kontenera i przetransportowana podczas misji w celu wdrożenia w operacjach zewnętrznych. Drukarka 3D będzie w szczególności wykorzystywana do produkcji części zamiennych na żądanie w pełnej autonomii, umożliwiając armii francuskiej określenie korzyści i wad płynących ze stosowania technologii druku 3D na miejscu.

Zobacz także: Królewskie Holenderskie Siły Powietrzne wykorzystują drukarki 3D Ultimaker do konserwacji i napraw samolotów

Prodways dostarczy armii francuskiej drukarki 3D ProMaker P1000 druk 3d w przemyśle zbrojeniowym Prodways Wojsko 1

Produkcja addytywna znajduje coraz szersze zastosowanie w sektorach obronnych na całym świecie. Armia Stanów Zjednoczonych wykazała się zdecydowanym poparciem dla stosowania tej technologii, gdzie została wdrożona w celu redukcji zapasów a także zapewnienia dostępności niektórych części zamiennych. Dzięki Francuskim Siłom Zbrojnym, które teraz podążają za tym przykładem, produkcja przyrostowa może stwarzać możliwości wytwarzania części w armii francuskiej, marynarce wojennej i lotnictwie, podobnych do tych w armii amerykańskiej.

 

Źródło: 3dprintingindustry.comNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.