Poręczny skaner 3D z technologią Intel RealSense

Poręczny skaner 3D z technologią Intel RealSense

Rynek drukarek 3D rozwija się coraz szybciej. Urządzenia te stają się coraz bardziej dostępne. Warto zwrócić uwagę też na inne narzędzia 3D. Znakomitym towarzyszem dla wspomnianej drukarki, jest skaner 3D, mający możliwość replikowania obiektów z świata rzeczywistego w łatwy i szybki sposób. Na tegorocznej Międzynarodowej Wystawie Elektroniki  Użytkowej i Sprzętu AGD -IFA, firma XYZ Printing, zaprezentowała nowy, poręczny i łatwy w użyciu skaner 3D.

Tajwańskie przedsiębiorstwo, znane głównie z produkcji drukarek daVinci, podczas jednych z największych na świecie targów elektroniki użytkowej, IFA w Berlinie, pokazała urządzenie wykorzystujące technologię Intel RealSense. Zapewnia ona precyzyjne i szybkie skanowanie i przetwarzanie obrazu.

Urządzenie azjatyckiej firmy jest w stanie zeskanować obiekt o praktycznie każdej formie i budowie. Maksymalny format zaś to 60 x 60 x 30 centymetrów, przy czym według producentów, wymiary te powinny w przyszłości ulec znaczącemu zwiększeniu. Dużą zaletą tego urządzenia jest łatwość użycia. Jest bardzo lekkie i kompaktowe. Waży mniej niż 250 gramów, a dzięki wykorzystaniu technologii kalifornijskiej spółki, zapisuje obrazy bardzo szybko.  Raz zeskanowany przedmiot może być następnie otworzony i zmodyfikowany za pomocą odpowiedniego oprogramowania, dołączonego do skanera. Po ewentualnej przeróbce, gotowy skan przesłany będzie do drukarki 3D.

3dp_xyzscanner_close

Nasz nowy skaner 3D Handheld XYZprinting, wspierany przez wbudowany aparat 3D z technologią Intel® RealSense , umożliwia użytkownikom uwiecznić swój świat w zupełnie nowy sposób, skanując obiektów o dowolnym kształcie i wielkości. Wszystko szybko, łatwo i dokładniej niż kiedykolwiek i do tego w pełnym kolorze.

– twierdzi przedstawiciel XYZ Printing

xyz-handheld-3d-scanner

Rozdzielczość nie jest najwyższa wśród skanerów obecnych aktualnie na rynku, ale z ceną wynoszącą 199 €, bije konkurencję na głowę. Urządzenie może zarejestrować do 30 klatek na sekundę, z przyzwoitą rozdzielczością 1 mm.

Skaner będzie można podłączyć do komputera za pomocą kabla USB. Zgodnie z zaleceniami, powinien działać na dowolnym urządzeniu z systemem Windows 8,1 lub nowszym. Niedogodnością  z pewnością będzie fakt, iż rekomendowane jest podłączanie skanera do sprzętu wyposażonego w procesor przynajmniej 4 generacji. Technologia Intel RealSense jest wymagająca i nie każdy starszy procesor może sobie z nią poradzić. Dokładne wymagania znane będą wraz ze zbliżaniem się do wprowadzenia skanera do sprzedaży.

intel RealSense

Prototyp wymagać może jeszcze paru udoskonaleń, by spełniało w pełni wszelkie pokładane w nim oczekiwania. Na sklepowe półki skaner firmy XYZ Printing trafić może już tej jesieni.

Źródło:
http://3dprint.com/95372/xyzprinting-handheld-scanner/
http://www.xyzprinting.com/
http://www.intel.pl/content/www/pl/pl/architecture-and-technology/realsense-overview.html

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D

Autor: Adam RuszkowskiAdam R. – pasjonat sportu i gier komputerowych. Entuzjasta piłki nożnej, posiadający zalążki zamiłowania do nowych technologii. Na co dzień student Analityki Społecznej na wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. W przeszłości student Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Łódzkiej. Zaocznie uprawiający kolarstwo i piłkę nożną. Mawiają – humanista o umyśle ścisłym.


One thought on “Poręczny skaner 3D z technologią Intel RealSense

Komentowanie jest wyłączone.