Polski MacGyver z Poznania potrafi zaskoczyć

Polski MacGyver z Poznania potrafi zaskoczyć

A raczej grupa MacGyver’ów składająca się z 6 studentów Politechniki Poznańskiej, która zaprojektowała bolid. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie sprzęt, jaki posłużyć ma im do budowy tej konstrukcji.

Drukarka 3D + wkrętarka

To nie żarty. Nie regulujcie odbiorników. Grupa pasjonatów deklaruje, że wyłącznie te narzędzia posłużą im do stworzenia tego niezwykłego pojazdu. MOTH, bo taką nazwę nosi bolid, zostanie wydrukowany w technologii 3D. Za jego napęd będzie odpowiadała właśnie wkrętarka firmy Bosch.

Ale po co to wszystko­?

Studenci zrzeszeni w ramach koła naukowego Inżynierii Wirtualnej i Projektowania, konstruują sprzęt na międzyuczelniane wyścigi, które co roku odbywają się w Niemczech (ich projekt został już zgłoszony).

Organizatorem zawodów jest niemiecka uczelnia Hochschule für Angewandte Wissenschaft und Kunst (w skrócie HAWK) mieszcząca się w mieście Hildesheim. Jest to jedyna na świecie placówka specjalizująca się w organizacji tego typu imprez. Studenci tej uczelni swoimi pierwszymi projektami 3D mogli pochwalić się już w 2011 roku.

Względem naszych zachodnich sąsiadów jesteśmy trochę „opóźnieni”, ale czy gorsi? O tym zdecydują najbliższe wyścigi. Dodatkowego „smaczku” całej imprezie nadaje fakt, że ekipa z Poznania będzie pierwszym w historii, reprezentującym Polskę zespołem pasjonatów wyścigów i druku 3D.

Polski Macgyver z Poznania potrafi zaskoczyć 1

Projekt pojazdu MOTH

Czekamy na efekty

Już wkrótce prototyp ich dzieła zostanie zaprezentowany szerszej publiczności. Będzie to miało miejsce na Poznańskich targach 3D Solutions (8 oraz 9 czerwca 2016 roku). Warto na nie zajrzeć i na własne oczy zobaczyć konstrukcję z tak niezwykłym napędem.

Ja nie mogę się doczekać, a Wy?

 

Źródło:

http://innpoland.pl/Profesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)