Plastik zamiast gipsu? Czyli, jak 3D leczy złamania

Plastik zamiast gipsu? Czyli, jak 3D leczy złamania

Czy kiedykolwiek cierpieliście w wyniku złamania ręki, czy też nogi? Cholernie boli prawda? Ja na szczęście nie, ale potrafię wyobrazić sobie ten ból towarzyszący złamaniu, jak i ogromny dyskomfort podczas dochodzenia do pełni zdrowia – swędzenie pod gipsem, prześwietlenia i wiele innych.

Wiecie co? Technologia 3D i na ten problem znalazła rozwiązanie.

W tym artykule zaprezentuję Wam plastikowy usztywniacz wydrukowany w technologii 3D, który z powodzeniem zastępuję tradycyjny, toporny i niewygodny gips. Jak widać, druk 3D znajduje swoje zastosowanie nawet i w tej dziedzinie.

Plastik zamiast gipsu? Czyli, jak 3D leczy złamania 1

Co odróżnia go od zwykłego gipsu?

Wygoda – dzięki 3D swędzenie pod gipsem to już nie problem. Specjalnie otwory umożliwiają wygodny dostęp do ręki i możliwość jej podrapania :).

Montaż – jak wiadomo, gips towarzyszy nam przez dłuższy czas. Od złamania, aż do zagojenia nie mamy możliwości jego zdjęcia. A co w przypadku usztywniacza 3D? Tu sprawa wygląda zgoła inaczej. Dzięki dwuczęściowej, składanej konstrukcji można go dowolnie zakładać i zdejmować

Waga – w tym aspekcie nowa technologia znów jest górą. Plastikowy element jest znacznie lżejszy od swojego gipsowego odpowiednika.

Design – tu chyba nie trzeba wiele tłumaczyć. Na pierwszy rzut oka widać, że usztywniacz 3D wygląda po prostu „cool”, nie to co zwykły, kruszący się gips.

Materiał – w odróżnieniu od gipsu, plastikowa powierzchnia jest znacznie bardziej przyjazna użytkownikowi. Nie brudzi się tak łatwo (co jest bardzo istotne zwłaszcza przy złamaniach kończyn dolnych), a jeśli nawet do tego dojdzie, bardzo łatwo da się ją umyć.

A co je łączy?

Zarówno gips, jak i usztywniacz drukowany w 3D są w pełni personalizowane, to znaczy, że każdy egzemplarz powstaje z myślą o konkretniej osobie. W końcu, każdy z nas ma trochę inne kończyny :).

Plastik zamiast gipsu? Czyli, jak 3D leczy złamania druk 3D gips skan usztywniacz 3d złamania

Jak powstaje usztywniacz 3D można opisać w 3 prostych krokach:

  1. Skanowanie kończyny pacjenta.
  2. Obróbka cyfrowa otrzymanego skanu i wydruk 3D.
  3. Założenie usztywniacza.

 Profesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)


2 thoughts on “Plastik zamiast gipsu? Czyli, jak 3D leczy złamania

Komentowanie jest wyłączone.