Czy plastik może być przyjazny dla środowiska?

Czy plastik może być przyjazny dla środowiska?

Zapewne wielu z nas wie, jakie konsekwencje dla środowiska niesie za sobą masowa produkcja toksycznego plastiku. Przede wszystkim szkodzi Ziemi, albowiem tworzywo to rozkłada się blisko 1000 lat, co nie pozostaje obojętne dla środowiska. A co jeśli powiedzielibyśmy Wam, że plastik może wykorzystywać naturalne surowce i być całkiem „eko”?

Plastik odkryty na nowo

Pracownicy Katalońskiego Instytutu Zaawansowanej Architektury odkryli nowy sposób produkcji tworzywa – tzw. bioplastiku, którego głównymi składnikami są, uwaga – resztki jedzenia. Naukowcy podczas wielu lat badań przetestowali setki materiałów, z których mógłby powstawać nowy rodzaj naturalnego plastiku. Co zaskakujące, najlepszymi pozycjami odznaczającymi się pożądanymi cechami okazały się:

  • skórki od pomarańczy
  • kawa mielona
  • skorupy krewetek

Ciekawe połączenie, prawda?

Czy plastik może być przyjazny dla środowiska? 1

Zalety nowego plastiku

Materiał stworzony przez Kataloński Instytut charakteryzuje się przede wszystkim brakiem toksyczności, podwyższoną odpornością na wysokie temperatury oraz nadzwyczajnie wysoką wytrzymałością, co w przypadku tradycyjnego tworzywa sztucznego jest praktycznie nie do osiągnięcia. Jest również przyjazny dla środowiska.

Niebywały potencjał

Potencjału dla nowego plastiku można dopatrywać się w wielu miejscach. Z pewnością jego powszechne stosowanie znajdzie swoje odzwierciedlenie w stanie naszego środowiska. Bioplastik to również niebywała szansa dla technologii 3D. Branża, której głównym surowcem budowlanym jest tworzywo sztuczne z ogromnym entuzjazmem przyjmie zdrowszą (a może w dłużej perspektywie także tańszą) alternatywę.

Źródło: http://3dprintingindustry.com/Profesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)


One thought on “Czy plastik może być przyjazny dla środowiska?

Komentowanie jest wyłączone.