Pierwsza na świecie przenośna drukarka 3D

Pierwsza na świecie przenośna drukarka 3D

Freaks 3D Printer, bo tak nazywa się pierwsza na świecie przenośna drukarka 3D, ma szanse zrewolucjonizować rynek budżetowych drukarek 3D. Kosztuje 300$ i jest w pełni funkcjonalnym produktem gotowym do podłączenia i użycia. Jednak termin plug&play w jej przypadku nie oznacza tradycyjnego ściennego gniazda zasilania. Energii drukarce Freaks 3D dostarcza bowiem bateria. To właśnie możliwość zasilania z mobilnego źródła prądu czyni tę drukarkę wyjątkową. Wizja zabrania drukarki 3D w prozaicznie łatwy wręcz sposób – za pomocą niewielkiego uchwytu/ucha, w praktycznie  każde możliwe miejsce, z pewnością przykuwa uwagę potencjalnych klientów. Może być to marketingowy strzał w dziesiątkę! 

Freaks3D Printer

Freaks3D Printer

Przyglądając się bliżej cechom Freaks3D Printer, które według producenta wyróżniają ten produkt na rynku, odnajdziemy wśród nich przede wszystkim zalety związane z mobilnością tego urządzenia. Niewielkie rozmiary wynoszące 29x32x32.5cm i niska waga wynosząca niecałe 3 kg rzeczywiście daje możliwość swobodnego przenoszenia urządzenia. Kolejna cecha to elastyczność. Do drukowania możemy używać zarówno kabla USB jak i karty SD. Ograniczeniem nie są też różne rodzaje możliwych do użycia filamentów jak PLA czy TPU, a baterie potrzebne do zasilania można dowolnie dobierać. Na kolejnych pozycjach na liście znalazły się: łatwy montaż, proste w obsłudze sterowanie za pośrednictwem ekranu LCD. Na ostatnim miejscu nie mogło zabraknąć oczywiście ceny. Ta opiewa bowiem na dość spektakularną kwotę w porównaniu z konkurencją.

Freaks3D bez wątpienia chce być produktem lifestyle’owym. Kampania promocyjna mocno stawia na design tego urządzenia. Trudno się temu dziwić. Nigdy wcześniej żadna inna drukarka nie była w tak łatwy sposób wystawiona na kontakt z „publicznością”. Producent nie pozostawił złudzeń co do tego, że jego produkt ma się podobać i ciekawić. Ma być reklamą samą w sobie. Kontrastowa kolorystyka współgra z tą strategią. Jednak jest jeszcze element, który bardziej podkreśla fakt, że Freaks wpisuje się w trend lifestyle’u. Klienci mogą bowiem dopasowywać wedle swoich gustów uchwyt rączki służącej do przenoszenia drukarki. Może ona przybrać dowolne kształty, np. przypominający charakterystyczny kontur głowy Myszki Miki.

Uchwyty nośneOglądając informacyjny klip, możemy dostrzec również edukacyjną ideę towarzyszącą wprowadzeniu na rynek Freaks3D. Gdyby drukarka była autorstwa polskich konstruktorów, to doskonałym hasłem reklamowym mogłoby być zdanie – „Freaks3D Printer, bawi i uczy”. Producenci chcą skłonić nie tylko rodziców, ale i  szkoły do inwestycji w ich projekt, argumentując to możliwością wykorzystania dziecięcej wyobraźni i rozwoju kreatywności. Pragną także zainteresować technologią przy jednoczesnym zapewnieniu dzieciakom dużej dawki rozrywki.

Inną ciekawą informacją, tym razem dla podmiotów zainteresowanych możliwą dystrybucją jest opcja zakupu 10 kompletów do montażu w pakiecie o wartości 2699$, lub już w pełni zmontowanych za 3599$.

Źródło: https://www.indiegogo.com

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D

Autor: Krzysztof SusStudent Analityki Społecznej na łódzkim wydziale ekonomiczno-socjologicznym z zamiłowaniem do motoryzacji, lotnictwa i nowoczesnych technologii. Eksplorator hiszpańskiego rynku 3D w Rabbit Form.


3 thoughts on “Pierwsza na świecie przenośna drukarka 3D

Komentowanie jest wyłączone.