Pierścionki w 3D: gdzie ich szukać?

Pierścionki w 3D: gdzie ich szukać?

Drukowana biżuteria to coś, co tygrysice lubią najbardziej. W rankingu moich ulubionych kategorii druku 3D plasuje się ona na drugim miejscu, tuż za dizajnem wnętrzarskim. Dlatego też wertując internet, nigdy nie odmawiam sobie przyjemności zerknięcia na wyroby jubilerskie powstałe przy użyciu naszej ulubionej technologii. Ostatnim razem moją uwagę przykuły pierścionki ze srebra i tym właśnie zamierzam się z wami podzielić.

Coraz większa rzesza projektantów biżuterii zaczyna doceniać potencjał, jaki daje im druk 3D. Jak to zazwyczaj bywa, są projekty lepsze i gorsze. Skupimy się na tych pierwszych. Spójrzcie na to, co dla was wybrałam i pamiętajcie, aby potraktować to jako zupełnie subiektywny przegląd.

1. Swirling Silver od Andri Klausena

Niby nic, ale urzeka. Delikatna biżuteria produkcji islandzkiego projektanta Andri Klausena, wykonana ze srebra próby 925. Piękno w czystej, nienachalnej postaci, do tego ultrakobiece. Do zdobycia na i.materialise. Cena: 87 euro (bez VAT). Całkiem przyzwoicie, biorąc pod uwagę, że za wersję ze złota trzeba zapłacić prawie cztery razy więcej.

Pierścionki w 3D: gdzie ich szukać? Biżuteria biżuteria 3D druk 3D moda 3D pierścionki pierścionki zaręczynowe srebrne pierścionki srebro wyroby jubilerskie

2.See True z kolekcji Designeradesigns

Pierścionki projektu Designeradesigns.com to zupełnie inna bajka. Mocne i wyrafinowane pod względem struktury, ale także piękne. To także odrębna półka cenowa. Za wydruk ze srebra zapłacimy 300$. Dużo, ale mamy tu do czynienia z kolekcją limitowaną. Docelowo See True powstanie tylko w 40 numerowanych egzemplarzach, z materiału wybranego przez kupującego. Do wyboru: mosiądz, brąz oraz srebro.

Pierścionki w 3D: gdzie ich szukać? Biżuteria biżuteria 3D druk 3D moda 3D pierścionki pierścionki zaręczynowe srebrne pierścionki srebro wyroby jubilerskie 1
Pierścionki w 3D: gdzie ich szukać? Biżuteria biżuteria 3D druk 3D moda 3D pierścionki pierścionki zaręczynowe srebrne pierścionki srebro wyroby jubilerskie 2

3. Modular

Modular to właściwie 7 pierścionków w jednym, zaprojektowanych (również Designeradesigns) tak, aby pasowały do siebie niczym puzzle. Set składa się z siedmiu elementów: dwóch pierścieni ze wzorem, czterech z kwadracikami i jednego z prostokątem, wykonanych z trzech różnych materiałów (srebro, mosiądz i brąz), wykończonych na dwa sposoby (mat i połysk). Całość prezentuje się wręcz genialnie. Niestety i w tym przypadku tanio nie będzie. Zestaw kosztuje 350$.

Pierścionki w 3D: gdzie ich szukać? Biżuteria biżuteria 3D druk 3D moda 3D pierścionki pierścionki zaręczynowe srebrne pierścionki srebro wyroby jubilerskie 3
7 elementów pierścionka Modular
4. Cardon Silver

Cardon Silver to propozycja m.in. dla tych pań, które nie boją się zrezygnować z minimalizmu. Pierścionek charakteryzuje złożona, symetryczna forma, do której stworzenia zainspirował twórców Cardon – jeden z największych kaktusów na świecie. Model 3D drukowany jest z wosku. Ostateczna forma pierścionka powstaje jednak przy zastosowaniu znanej od starożytności metody wosku traconego. Imponujące połączenie tradycyjnego rzemiosła z najnowszą technologią. Cena: 195 euro. Do kupienia na stronie StudioSinth.

Cardon Silver
Inspiracją projektantów był jeden z największych kaktusów na świecie
Autor: Aleksandra Skimina
One thought on “Pierścionki w 3D: gdzie ich szukać?

Komentowanie jest wyłączone.