Otwarta drukarka 3D – poznaj RepRap HELIOS

Otwarta drukarka 3D – poznaj RepRap HELIOS

Tradycyjne drukarki 3D głównie kojarzą się z czymś zamkniętym w pudełku (stelaż, głowica drukująca, podstawka oraz otaczająca ja obudowa np. z plexi). RepRap HELIOS przełamuje tę nudę. Oto prezentujemy Wam drukarkę, która jest „wolna” i można ją zamontować praktycznie w każdym miejscu – na stole, podłodze, dworze, a nawet na ścianie.

Co to jest?

RepRap HELIOS to drukarka 3D, która do drukowania używa specjalnej ręki (wysięgnika czy też ramienia). Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania drukowanie jest szybkie, dokładne, a przede wszystkim nieograniczone rozmiarami żadnego pudła.

Otwarta drukarka 3D – poznaj RepRap HELIOS 1

Kilka spraw technicznych

Obszar drukowania jest 5-krotnie większy niż tradycyjnej drukarki (20x20cm). Maksymalna wysokość drukowanych obiektów to 10cm. Prędkość maksymalna od 30mm na sekundę do nawet 90 (wtedy jeszcze jakoś drukowanych obiektów jest akceptowalna). Drukuje z dokładnością do 0,4 milimetra (plus-minus). Ma także wbudowany panel LCD, znacznie ułatwiający pracę.

A od czego to się zaczęło?

Na początku powstała wersja testowa drukarki. Posiadający małe, pomarańczowe ramię, urządzenie potrafiło tylko rysować. Do obejrzenia na tym filmie:

Następnie projekt został „przekuty” w pełnoprawną drukarkę 3D i oto, jak działa teraz:

Co o tym sądzicie?

W naszej ocenie jest to kolejny krok to rozwoju technologii druku. 3D zaczyna wychodzić poza sztywne ramy (do tej pory wytyczane przez tzw. pudełka). Nam się to podoba, a Wam :)?

 

Źródło: https://hackaday.ioProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)