Oświetlenie w paryskim stylu. Lampy w 3D od LPJACQUES

Oświetlenie w paryskim stylu. Lampy w 3D od LPJACQUES

Kolejny raz druk przestrzenny podkreśla swoją wielofunkcyjność! Tym razem podziwiać możemy nietypowe i pełne uroku oświetlenie w paryskim stylu z drukarki 3D. Poezja, atmosfera i pasja to słowa, którymi sami autorzy opisują swój projekt. Przedstawiamy oryginalne lampy prosto z Paryża.

Linlin and Pierre-Yves Jacques to para projektantów, która cieszy się w świecie designu dużą popularnością. Ich kolejne projekty zaskakują i są cenione przez szerokie grono odbiorców. Tym razem postawili na drukowane oświetlenie – stworzyli lampę 3D, która wypełni pokój eleganckim, koronkowym wzorem.

Zobaczcie również: „Lampy Christo Logana: światło pochodzące znikąd”

Oświetlenie

Lampa wygląda dobrze sama w sobie… ale najbardziej zaskakuje gdy rozbłyśnie…Twórcy zaprojektowali 2 modele: wiszący i stojący. Pierwszy rzuca koronkowy wzorek na ściany, drugi ozdabia wzorami zarówno ściany jak i sufit pomieszczenia.

Oświetlenie 4
Jak tłumaczą sami projektanci, inspiracja do stworzenia tego projektu wzięła się z obserwacji gry między światłem i cieniem. Zapragnęli zaprojektować oświetlenie, które stworzy prawdziwie hipnotyzująca atmosferę we wnętrzu. Moim zdaniem udało się to doskonale – to oświetlenie tworzy przytulny, romantyczny i niepowtarzalny klimat wnętrza, w sam raz na kolacje we dwoje lub wieczór z książką.

Oświetlenie 1

Motyw koronki przewijał się już w twórczości paryskiego teamu – poprzednio użyli go do stworzenia kolekcji rzeźb zwierząt, w tym popularnego już niemal na całym świecie słonia. Linlin and Pierre-Yves Jacques są ekspertami w drukowaniu przestrzennym. Zerknijcie tylko na zaprezentowane na ich stronie projekty.

Oświetlenie 3

Jak widać świat druku 3D ciągle się rozwija, powstają kolejne ciekawe, godne uwagi projekty i to w różnych dziedzinach sztuki. Coraz liczniejsza grupa projektantów korzysta z tej technologii, wiec czekajcie na kolejne dzieła o których na pewno napiszemy 😉

Źródło: www.boredpanda.com

Autor: Aleksandra Józefiak