ORLEN Discovery Camp – Piknik naukowy w Płocku

ORLEN Discovery Camp – Piknik naukowy w Płocku

Pokazy nowoczesnej technologii, konkursy i prezentacje naukowych zjawisk oraz koncerty muzyczne zostaną zaprezentowane płocczanom podczas wyjątkowego pikniku naukowego ORLEN Discovery Camp, jakiego w Płocku jeszcze nie było. To wszystko już niebawem, bo 21 maja przed ORLEN Areną w godzinach 10:00- 18:00.

Technologiczne nowinki, z którymi zapoznali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 to tylko niewielka część atrakcji, które czekać będą na wszystkich uczestników podczas pikniku naukowego ORLEN Discovery Camp.

Główne obszary tematyczne wydarzenia to także eksperymenty i pokazy naukowe oraz szeroko pojęta ekologia. Na pikniku zobaczymy również kilka dodatkowych stref, a cały jego program pozwoli na zaangażowanie zarówno najmłodszych, jak i starszych mieszkańców Płocka i okolic.

Zapowiadana strefa technologiczna oparta zostanie o cztery niezwykle ciekawe i atrakcyjne w odbiorze rozwiązania przyszłości. Po pierwsze, ponownie, tym razem szerszej publiczności, zaprezentowane zostaną różnego rodzaju drony.

Uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się im z bliska, porozmawiać z ekspertami i pilotami, obejrzeć pokazowe loty, a w specjalnie wyznaczonej strefie – przejąć kontrolę nad jedną z maszyn. Po drugie, znajdziemy tu strefę VR, w której w wirtualną rzeczywistość przenieść będzie można się za pomocą gogli z filmami 360 stopni oraz interaktywnych stanowisk z grami i aplikacjami pozwalającymi na zwiedzanie wirtualnych lokalizacji. Trzecią technologią prezentowaną w strefie będą roboty, czwartą zaś – niezwykły świat druku 3d (Rabbit Form).

ORLEN Discovery Camp - Piknik naukowy w Płocku ORLEN piknik naukowy

Naukowe oblicze pikniku reprezentować będzie strefa odkrywców. Zapoznamy się tu z tajemniczym zjawiskiem iluzji optycznej, poznamy potęgę elektryczności i elektrostatyki, przeprowadzimy też efektowne doświadczenia chemiczne. Podczas pokazów i warsztatów poznamy tajniki kosmosu, które przybliży nam sam Mikołaj Kopernik!

W pokazy i warsztaty obfitować będzie także trzecia z głównych stref pikniku – strefa ekologiczna. Uczestnicy przekonają się tu o energii, którą niesie ze sobą wiatr, dowiedzą się także, jak za pomocą energii słonecznej zasilić można urządzenia elektryczne. Na specjalnie zaaranżowanych stanowiskach wykonać będzie można również własną, ekologiczną biżuterię, a także mieszankę naturalnych, zdrowych ziół.

Tymczasem kilkanaście dronów latających nad boiskiem i zwiedzanie najdalszych zakątków świata w wirtualnej rzeczywistości zostało zaprezentowanych podczas lekcji XXI wieku, które odbyły się 21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Płocku.

W centrum wydarzeń
 
Sercem imprezy będzie scena główna, na której przez cały dzień odbywać będą się pokazy, konkursy i prezentacje dotyczące każdego z obszarów będących częścią ORLEN Discovery Camp. Nie zabraknie również muzyki. W roli supportu zobaczymy niezwykły Recycling Band, którego występy oparte są na własnoręcznie zbudowanych instrumentach zawierających wyłącznie materiały recyklingowe. Zwieńczeniem pikniku będzie występ gwiazdy wieczoru – Kamila Bednarka z zespołem.
Celem ORLEN Discovery Camp jest szeroko pojęta edukacja w przystępnej, atrakcyjnej formie połączonej z zabawą. Różnorodność planowanych atrakcji sprawi, że z łatwością odnajdą się tu zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Brak ograniczeń wiekowych nie jest jednak jedynym przejawem dostępności wydarzenia dla wszystkich chętnych – wstęp na imprezę jest całkowicie darmowy.
Zaangażowanie PKN ORLEN w organizację ORLEN Discovery Camp jest wynikiem konsekwentnie wdrażanego programu „ORLEN dla Płocka”. PKN ORLEN jest odpowiedzialnym i aktywnym członkiem społeczności lokalnej wpływającym na pozytywne zmiany w otoczeniu. Szczególnie wiele uwagi poświęca dzieciom i młodzieży oraz ich edukacji i rozwoju. ORLEN Discovery  Camp jest jednym z największych wydarzeń naukowych  organizowanych w tym roku przez PKN ORLEN dla płockiej społeczności lokalnej.

źródło: orlen.pl i petronews.plPortal o druku 3D i Wirtualnej rzeczywistości