Obuwniczy gigant, firma CCC inwestuje w druk 3D

Obuwniczy gigant, firma CCC inwestuje w druk 3D

44 miliony złotych – to kwota, za jaką Dariusz Miłek (założyciel obuwniczego giganta, firmy CCC) zakupił akcje spółki Zortrax (największego działającego na terenie Polski producenta drukarek 3D).

Popyt na akcje olsztyńskiej spółki znacznie przewyższał ich podaż. Wielu inwestorom zarówno prywatnym, jak i instytucjonalnym zależało na ich zakupie. Ostatecznie firma Zortrax postanowiła, że cały pakiet akcji sprzeda jednemu inwestorowi – właścicielowi CCC.

Dariusz Miłek transakcji dokonał za pomocą swojej spółki wyspecjalizowanej w inwestycjach – firmy Ultro. Tak oszałamiająca kwota dała mu prawo własności aż 15% spółki.

Obuwniczy gigant, firma CCC inwestuje w druk 3D buty ccc dariusz miłek druk 3D obuwie 3D Zortrax

Jaki jest cel tego przedsięwzięcia?

Na transakcji skorzystały obie strony. Spółka Zortrax pozyskała fundusze niezbędne do dalszego rozwoju (projektowania nowych modeli drukarek oraz finansowania ekspansji zagranicznych rynków). Dariusz Miłek natomiast zyskał solidne zaplecze technologiczne, które w dłuższej perspektywie czasu, pozwoli mu rozwinąć i przyśpieszyć produkcję obuwia 3D.

Cóż, może niedługo na półkach polskich sklepów będzie można znaleźć buty pochodzące wprost z drukarek 3D?

 Profesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)


One thought on “Obuwniczy gigant, firma CCC inwestuje w druk 3D

Komentowanie jest wyłączone.