O druku 3D i nie tylko. Zapraszamy na sympozjum naukowe „GoC@FAIS’15” na Uniwersytecie Jagiellońskim

O druku 3D i nie tylko. Zapraszamy na sympozjum naukowe „GoC@FAIS’15” na Uniwersytecie Jagiellońskim

Garaż Złożoności to pierwszy akademicki makerspace, działający przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Tworzy go grupa studentów, doktorantów i pracowników zarówno Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, jak i zaprzyjaźnionych Wydziałów Chemii i Collegium Medicum. Wszystkich ich łączy pasja do realizowania, niestandardowych, wymarzonych projektów – projektów jak najbardziej naukowych, interdyscyplinarnych, łączących kilka dziedzin nauki. Niebawem, bo 18 grudnia odbędzie się organizowane przez „Garażowców” sympozjum naukowe pod nazwą „GoC@FAIS’15”.

Udział w sympozjum naukowym „GoC@FAIS’15” to doskonała okazja, by zobaczyć jak w Garażu Złożoności łączy się wiedzę z praktyką oraz ludzi i technologie, by realizować śmiałe projekty kreujące przyszłość. Do takich projektów należy chociażby budowana właśnie bio – drukarka 3D, która docelowo będzie produkować podłoża do hodowli komórkowych. Konstruowana jest od podstaw począwszy od elektroniki, hard- i soft-wear’u jak i wyglądu obudowy drukarki. Ostatecznie syntetyzowane będą związki, które umożliwią drukowanie odpowiednich struktur za pomocą kompleksów chemicznych. Syntezowane będą również same kompleksy chemiczne, które pozwolą rozwijać się koloniom żywych komórek.

Sympozjum odbędzie się 18 grudnia, w sali A-1-06 budynku WFAIS na Nowym Kampusie UJ w godzinach od 16.00 do 21.00.

Część wydarzenia będzie stanowił panel dyskusyjny inspirowany hasłem „Interdyscyplinarność – Złożoność – Przyszłość”. Jego uczestnikiem będzie m.in. dr hab. inż. Damian Gąsiorek, pracownik naukowy Politechniki Śląskiej na Wydziale Mechanicznym Technologicznym, szef R&D firmy 3DGence Sp. z o.o. i ekspert w obszarach mechatroniki i biomechaniki. Ponadto, jest specjalistą od technologii przyrostowych (druk 3D) oraz autorem wielu publikacji i rozwiązań w tej dziedzinie. Garaż prowadzi ścisłą współpracę z 3DGence, zaś od niedawna możecie w ich siedzibie podziwiać nowiutką drukarkę, właśnie od tego producenta.

Garaż Złożoności

Szczegółowy harmonogram sympozjum naukowego przedstawia się następująco:

16:00 – 16:30 – Coffe & Networking
16:30 – 17:30 – Prezentacje projektów Garażu Złożoności
– Bio-drukarka 3D
– Drukowany 3D model wątroby dla operacji onkologicznych
– Emocje w grach – interfejsy jutra
17:30 – 18:00 – Jazz Break: Magda Bożyk z zespołem
18:00 – 18:30 – Sushi & Networking
18:30 – 20:30 – Panel dyskusyjny „Interdyscyplinarność | Złożoność | Przyszłość”
20:30 – Zwiedzanie Garażu dla chętnych

Wstęp na sympozjum jest wolny, natomiast liczba miejsc została ograniczona. Chętne osoby mogą dokonać rejestracji na wydarzenie za pośrednictwem strony: https://goo.gl/ohxp4P

Więcej informacji  związanych z „GoC@PAIS’15” można znaleźć także na wydarzeniu na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/975871195802660/ oraz na fanpage Garażu Złożoności:
https://www.facebook.com/garageofcomplexity/

Rabbit Form jest patronem medialnym wydarzenia.

Źródło: materiały prasowe Organizatora

Autor: Milena PiskorzNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.