Niewidoma Brazylijka „zobaczyła” wynik USG ciąży

Niewidoma Brazylijka „zobaczyła” wynik USG ciąży

O tym jak druk 3D ułatwia życie najbardziej potrzebującym pisaliśmy już wiele razy. Wystarczy wspomnieć chociażby historię siedmioletniego Alexa Pringa, któremu wydrukowana proteza z ogromnym powodzeniem zastępuje prawe przedramię, czy też przypadek dwuletniej Amerykanki z Portland w stanie Oregon, która za sprawą druku przestrzennego zyskała całkiem nową twarz. Teraz mamy dla was kolejną, chwytającą za serce historię z naszą ulubioną technologią w tle.

Z jednej strony, to miało być standardowe badanie ultrasonograficzne ciężarnej. Z drugiej – w dość znaczny sposób wymykało się standardom. Bo oto pacjentką gabinetu ginekologicznego była Tatiana Guerra, 30-letnia Brazylijka, która w 17 roku życia straciła wzrok.

Tatiana w czasie badania USG
Każdy, kto kiedyś miał szczęście uczestniczyć w takim wydarzeniu wie, że są to chwile niepowtarzalne i wzruszające. Takie były również dla Tamary. Z tą różnicą, że nienarodzonego syna mogła zobaczyć jedynie oczyma wyobraźni. Zresztą już dawno pogodziła się z tym, że badanie USG nie będzie dla niej tym, czym jest dla innych, widzących kobiet.

– Serce,146 uderzeń na minutę. Jak go sobie wyobrażasz? – zapytał lekarz.
– Ma nos jak kartofelek, maleńkie usteczka, pulchne rączki…Już nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła poczuć jego zapach.
– A gdybyś mogła go dotknąć? Poznałabyś go lepiej?
– Pewnie. Poczułabym tę drobniutką brodę i usta. I nos, zupełnie jak mój.

W normalnych warunkach badanie zwieńczyłaby właśnie ta rozmowa. Szczęśliwie warunki nie były normalne. W czasie, gdy Tamara gawędziła z lekarzem, on już był w trakcie przygotowywania dla niej niezwykłej niespodzianki – do gabinetu, w który badana była Brazylijka firma Huggies dostarczyła bowiem przenośną drukarkę 3D. I to właśnie z jej pomocą, ze zeskanowanego obrazu USG, powstał wydruk obrazujący twarz nienarodzonego Murilo.

Wydrukowana w 3D zapisa badania USG
Tutaj właściwie można już zaprzestać wszelkich opisów. Poświęćcie 3 minuty, aby obejrzeć poniższe wideo. Po raz kolejny zobaczycie historię, której happy end możliwy był głównie za sprawą druku 3D. Chusteczkę?

Warto dodać, że to sympatyczne połączenie technologii i miłości jest częścią większej kampanii sponsorowanej przez Huggies.

Żródło: www.boredpanda.com

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D

Autor: Aleksandra Skimina
One thought on “Niewidoma Brazylijka „zobaczyła” wynik USG ciąży

Komentowanie jest wyłączone.