New Balance i Formlabs prezentują nowe buty, FuelCell Echo Triple

New Balance i Formlabs prezentują nowe buty, FuelCell Echo Triple

Po sukcesie pierwszego buta drukowanego 3D, wyprodukowanego przy użyciu platformy TripleCell – 990 Sport, firmy New Balance i Formlabs zdecydowały się na kontynuację współpracy. Jej wynikiem jest nowa wersja obuwia o nazwie FuelCell Echo Triple.

New Balance i Formlabs po raz pierwszy nawiązały współpracę w 2017 roku. Obecnie przygotowują się do wprowadzenia na rynek kolejnego modelu buta drukowanego 3D o nazwie FuelCell Echo Triple. Kluczową innowacją stojącą za nowym modelem jest materiał Rebound Resin. Łączy w sobie właściwości butów do biegania, takie jak sprężystość, odpowiednie wsparcie czy trwałość. W przypadku wersji 990 Sport, obcas został wydrukowany 3D za pomocą platformy TripleCell.

Zobacz także: Adidas poszerza linię butów Futurecraft 4D, wykorzystując technologię druku 3D 

W nowej wersji modelu FuelCell Echo Triple, drukowana 3D struktura powstała dzięki użyciu specjalnego materiału Rebound Resin – żywicy odbijającej, która poprawia wydajność użytkownika. New Balance będzie nadal badać, w jaki sposób ten materiał i druk 3D można wykorzystać do produkcji innych elementów butów.

Zobacz także: Drukowane 3D obcasy Formless od Digital Artisan 

New Balance i Formlabs prezentują nowe buty, FuelCell Echo Triple

„ Żywica Rebound została stworzona na zamówienie, aby była odporna na codzienne zużycie, jakie napotykają sportowe buty (…) Jest wystarczająco mocna, aby stosować ją w uszczelkach i wnętrzach samochodów, ale jest lekka i elastyczna jako podeszwa buta. New Balance ma wyłączne prawa do używania Rebound Resin w obuwiu, ale materiał został zaprojektowany do szerokiego zakresu zastosowań. ” – powiedziała Katherine Petrecca, dyrektor generalny New Balance

Zobacz także: Peak Sport wdraża druk 3D do produkcji butów do siatkówki

New Balance i Formlabs prezentują nowe buty, FuelCell Echo Triple 1

Druk 3D nie tylko pozwala firmie New Balance być na bieżąco z trendami w branży obuwniczej, ale w rzeczywistości pozwala mu usprawnić produkcję obuwia. Oznacza to, że technologia TripleCell umożliwia New Balance zwiększenie zaawansowanej produkcji obuwia w zakładzie w Massachusetts. Spoglądając w kierunku produkcji lokalnej w Ameryce, firma wierzy, że może się chronić przed „międzynarodową zmiennością” i tworzyć nowe miejsca pracy w domu.

 

Źródło: www.3dprintingmedia.network

 


 

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.