Naukowcy drukują 3D receptory światła, które mogą utorować drogę bionicznym oczom

Naukowcy drukują 3D receptory światła, które mogą utorować drogę bionicznym oczom

Zespół naukowców z University of Minnesota wydrukował 3D na półkulistej powierzchni szereg receptorów światła, które mogą utorować drogę przyszłym bionicznym oczom.

Badacze zaczęli od półkulistej, szklanej kopuły, aby sprawdzić, w jaki sposób można drukować elektronikę na zakrzywionej powierzchni. Następnie, używając niestandardowej drukarki 3D, stworzyli bazowy „atrament” ze srebrnych cząstek. Okazało się, że dozowany atrament pozostał na miejscu i wyschnął równomiernie, zamiast spływać po zakrzywionej powierzchni. Naukowcy następnie wykorzystali półprzewodnikowe materiały polimerowe do drukowania fotodiod, półprzewodników, które zamieniają światło w energię elektryczną. Cały proces trwał około godziny.

Zobacz także: Włoski Youbionic opracował nową wersję bionicznej ręki, drukowanej 3D

Zobacz także: Drukowanie 3D przy użyciu cukru może zrewolucjonizować świat medycyny

„Bioniczne oczy są zwykle uważane za fantastykę naukową, ale teraz jesteśmy bliżej niż kiedykolwiek, dzięki użyciu wielomateriałowej drukarki 3D” – powiedział Michael McAlpine, współautor badania i Profesor Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Minnesoty Benjamina Mayhugha.

Naukowcy drukują 3D receptory światła, które mogą utorować drogę bionicznym oczom bionika druk 3D w badaniach druk 3d w medycynie DRUK 3D W MEDYCYNIE I STOMATOLOGII

Według McAlpine, drukowane 3D półprzewodniki mogą zamieniać światło na energię elektryczną z 25 – procentową wydajnością. Zespół planuje teraz stworzyć prototyp z większą liczbą receptorów światła, które są jeszcze bardziej wydajne. Chcieliby również znaleźć sposób na drukowanie 3D na miękkim, półkulistym materiale, który można wszczepić w prawdziwe oko. Badacze wierzą, że bioniczne oko wydrukowane 3D, może kiedyś pomóc osobom niewidomym.

 

Zobacz także: 3ders.org

 

 

 

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.