Największa drukarka świata drukuje darmowe domy

Największa drukarka świata drukuje darmowe domy

BigDelta, bo tak nazywa się ta drukarka to cześć projektu o szumnej nazwie WASP (World’s Advanced Savings Project), czyli tłumacząc po polsku projektu, którego celem jest budowa tanich (a najlepiej darmowych) domów.

Szczytny cel

Twórcy projektu, niejakiemu Massimo Moretti’emu przyświeca bardzo szczytny i godny wsparcia cel. Jego wynalazek ma za zadanie zapewnić mieszkania dla osób dotkniętych ubóstwem, które ze względów finansowych nie mogą sobie pozwolić na posiadanie własnych czterech kątów.

WASP to także odpowiedź na ciągle rosnące zapotrzebowanie na miejsca do życia. Według badań już w 2030 roku na świecie będą ponad 4 miliardy osób z dochodem rocznym nie przekraczającym 3 tysięcy dolarów. To za mało, aby nawet myśleć o zakupie lub wybudowanie własnego domu czy mieszkania. Nowy sposób budowania jest nieodzowny, aby choć części z nich zapewnić godne warunki do życia.

Zobacz: Domy z drukarki 3D już były. Pora na hotele.

Największa drukarka świata drukuje darmowe domy 1

Największa drukarka świata drukuje darmowe domy błoto domy druk 3D drukarka 1

O drukarce słów kilka

Ta niezwykła maszyna ma ponad 12 metrów wysokości, a do budowy używa, uwaga… błota. Koszt wzniesienia gotowego budynku zamyka się w kwocie 48 euro. Przyznacie, że porównując to chociażby z cenami panującymi w Polsce (i sięgającymi nawet 500 tysięcy złotych) koszt niecały 200 złotych, nawet za dom z błota, nie jest zbyt wygórowana.

Największa drukarka świata drukuje darmowe domy błoto domy druk 3D drukarka

Zobacz: Amsterdam: nad kanałem zawiśnie stalowy most wydrukowany w 3D

Bez rządowej pomocy

Projekt jest całkowicie prywatną inicjatywą i powstaje bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony instytucji publicznych. Tym bardziej warto wspierać działania jego twórcy.

Źródło: inhabitat.comProfesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)


One thought on “Największa drukarka świata drukuje darmowe domy

Komentowanie jest wyłączone.