Moritz Simon Geist drukuje 3D soniczne roboty, by grać elektryzującą muzykę techno

Moritz Simon Geist drukuje 3D soniczne roboty, by grać elektryzującą muzykę techno

Moritz Simon Geist, artysta i inżynier, wkrótce wyda pierwszy na świecie album techno, odtwarzany w całości przez własnoręcznie skonstruowane roboty. Album jest produkowany przez Mouse On Mars „Andi Thoma i ma się pojawić na rynku w przyszłym miesiącu.

Każdy z „instrumentów” Geista jest wykonany w jego pracowni w Niemczech, w Dreźnie. Niektóre z nich są zaprojektowane tak, aby wytwarzać specyficzne dźwięki, takie jak te na kalimbie, wykonane z metalowych elementów i części drukowanych 3D, podczas gdy inne są wykonane z codziennych narzędzi, takich jak np. śrubokręty.

Zobacz także: Poznajcie Zortrax Inkspire, nową, żywicową drukarkę 3D

Zobacz także: IKEA wdraża druk 3D do zaprojektowania specjalnego krzesła dla graczy, Ubik

Geist niedługo wyda swoją debiutancką EP, The Material Turn, a następnie swój pełny album za pośrednictwem Kompakt w postaci winylu, CD i wersji cyfrowej. Wszystkie cztery utwory z jego nadchodzącej EPki są w całości wykonane z domowych instrumentów: futurystycznego, drukowanego 3D robo – kalimby, gitary dronowej, małych silników uderzających o metal, odzyskanych części ze starych dysków twardych i „szalonych okularów psychodelicznych”.

Moritz Simon Geist drukuje 3D soniczne roboty, by grać elektryzującą muzykę techno druk 3D w biznesie instrumenty muzyczne muzyka

Moritz Simon Geist drukuje 3D soniczne roboty, by grać elektryzującą muzykę techno druk 3D w biznesie instrumenty muzyczne muzyka 2

„Odtąd całe moje życie poświęcone jest eksperymentowaniu, budowaniu i graniu koncertów z robotami muzycznymi. Budzę się z nimi rano i myślę o robotach muzycznych w nocy. Czemu? Ponieważ uważam, że muzyka elektroniczna ewoluowała i jestem bardzo znudzony syntezatorami, modułowymi syntezatorami, samplerami i komputerami” – powiedział Geist.

Geist połączył siły z berlińskimi kreatorami dźwięku z Mouse On Mars, aby dalej eksperymentować z muzyką elektroniczną. Dla Geista jest to sposób na przekraczanie granic muzyki elektronicznej.

 

Źródło: 3ders.org

 

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.


One thought on “Moritz Simon Geist drukuje 3D soniczne roboty, by grać elektryzującą muzykę techno

Komentowanie jest wyłączone.