Microbot Push, robot, który Cię wyręczy w obsłudze urządzeń domowych

Microbot Push, robot, który Cię wyręczy w obsłudze urządzeń domowych

Rozejrzyj się. Zauważ, jak wiele przycisków jest w Twoim otoczeniu. Naciskasz je regularnie : aby włączyć lub wyłączyć coś, aby odtworzyć lub wstrzymać, wysłać lub odebrać, aby odebrać lub odrzucić.  Czyż nie byłoby miło zaprogramować swój ekspres do kawy tak, aby przygotował ją dla nas kiedy wchodzimy do kuchni? Dla mnie osobiście, czyli osoby, która po mieszkaniu wręcz „czołga” się przed pierwszą kawą – byłby to miły początek dnia. Jeśli i Ty odnajdujesz w tym siebie, Microbot Push jest dla Ciebie po prostu stworzony.

Na rynku z pewnością nie brakuje rozwiązań służących do automatyzacji domu. Większość z nich zakłada jednak instalację nowych urządzeń, które bywają nie dość, że kosztowne, to czasem wymagają małej rewolucji w postaci ponownego remontu mieszkania. A co z naszymi starymi, dobrymi urządzeniami, które nie są „smart”?

Microbot Push – wyręcz swoje palce

Microbot Push to bezprzewodowy robo – palec, który może wciskać różnego rodzaju guziki w taki sposób, jak robi to ludzki palec. Pomysł jest prosty: Microbot Push montuje się na włączniku, który obsługuje poszczególne funkcje na urządzeniu. Hub zarządza bezprzewodowo microbotem, który jest obsługiwany przez aplikację. Przez aplikację ustawiamy natomiast interesujący nas schemat działania. Niech za przykład posłuży nam wspomniany wcześniej ekspres do kawy: „o godzinie 7:00 włącz ekspres” lub „otwórz bramę garażową”.

Microbot Push

Jak to działa?

Wciśnij dowolny przycisk bezprzewodowo z dowolnego miejsca w dowolnym czasie. Możesz też zautomatyzować tę czynność za pośrednictwem Prota Box.

Microbot Push 1

Microbot posiada też też opcję dotykową. Możesz go zawsze włączyć, kiedy jest w zasięgu ręki.

Microbot Push 2

Akumulatorek obsługujący Microbot Push powinien wytrzymać przeciętnie 6 miesięcy. Jego czas pracy może się jednak różnić w zależności od częstotliwości użytkowania. Koreański startup już może mówić o swoim sukcesie – ich kampania na Indiegogo nadal trwa, choć w 100% przekroczyła potrzebną kwotę. O czym to może świadczyć? – Uff, że chyba nie jestem najbardziej leniwą osobą na świecie! 🙂

Zobacz film promujący Microbot Push:

Źródło: Indiegogo

Autor: Milena PiskorzNowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.