Maski karnawałowe: 4 wystrzałowe modele do druku 3D

Maski karnawałowe: 4 wystrzałowe modele do druku 3D

Czas płynie nieubłaganie. Jeszcze nie zdążyliśmy zapomnieć o świętach Bożego Narodzenia, a tu już koniec karnawału. Podczas balu wieńczącego ten radosny (przeważnie) okres nietuzinkowe przebranie to absolutny „must have”. Zobaczcie, jakie maski karnawałowe możecie przygotować z użyciem drukarki 3D.

Zobacz również: Maski na Halloween w 3D

1. Postaw na ażur
Ażurowa maska z pewnością dodaje tajemniczości, nie ukrywając jednocześnie tego, czym obdarzyła nas natura. Ten model, a właściwie dwa, bo dostępne są wersja damska i męska, możecie wydrukować z elastycznego PLA.

Ażurowa maska karnawałowa
Twórcy projektu zapewniają, że finalnemu efektowi nie szkodzi nawet niska jakość wydruku. Po pliki proszę TĘDY.

Maski karnawałowe: 5 wystrzałowych modeli do druku 3D 1

2. Być w Wenecji, to jakby zjeść całe pudełko czekoladek z likierem naraz
Jak karnawał, to oczywiście Wenecja. Jeśli akurat nie macie w planach wypadu nad Canal Grande, możecie sprowadzić jego namiastkę do siebie. Weneckie maski karnawałowe nie bez kozery słyną ze swej urody i kunsztu wykonania. Jeżeli marzy wam się posiadanie własnej, zerknijcie na projekt stworzony przez hiszpańską artystkę Sonię Verdú.

Maski karnawałowe: 5 wystrzałowych modeli do druku 3D 2

Elegancja w pełnym tego słowa znaczeniu. Wydruk nie wymaga stosowania żadnych niestandardowych rozwiązań. Po gotowe do pobrania pliki zapraszam TUTAJ

Ten model to także znakomita propozycja dla wszystkich, którzy lubią zabawę w kreatywność. Finalny efekt zależy od tego, jak daleko zdąży zabrnąć wasza wyobraźnia. Nie podcinajcie jej skrzydeł!


Maski karnawałowe: 5 wystrzałowych modeli do druku 3D 3

3. I love You Honey Bunny
Znacie Bioshock? Jeśli tak, inspiracja autorów tego projektu jest dla was oczywista. Jeśli nie, spieszę wyjaśnić, że jest to maska, którą przywdziewali bohaterowie tej gry, zwani Genofagami. Została ona przeskalowana tak, aby pasować na głowę przeciętnego Kowalskiego. Oba, widoczne na zdjęciach modele, wydrukowane zostały przy użyciu dyszy 0,4 mm; grubość jednej warstwy – 1,2 mm. Maska widoczna po lewej stronie to stan zaraz po zakończeniu drukowania i usunięciu podpór. Tej, która znajduje się po prawej stronie, poświęcono czas niezbędny na oszlifowanie i dekorację.

Maski karnawałowe: 5 wystrzałowych modeli do druku 3D 4
Chętni? Zapraszam TU.

4.Zachowaj anonimowość
Nazywam się Fawkes, Guy Fawkes. Jeśli chcecie sparafrazować klasyków i próbować tymi właśnie słowy przedstawić się na imprezie karnawałowej, ten projekt będzie z pewnością dobrym wyborem.

Maski karnawałowe: 5 wystrzałowych modeli do druku 3D Anonymous Bioshock druk 3D Karnawał 2016 maski karnawałowe maski weneckie ostatki

Całą historię Fawkesa nie sposób tu przedstawić – zainteresowanych odsyłam do stosownych źródeł, a tych, którzy zdecydują się przywdziać tę właśnie maskę przestrzegam: uważajcie na scjentologów. Jeżeli zdarzyłoby się, że któryś z członków tego kościoła wirowałby na parkiecie tuż koło was, nie liczcie raczej na przyjacielski gest z jego strony – masek Fawkesa używała bowiem grupa Anonymous w protestach skierowanym przeciwko ideologii scjentologicznej. Gotowi, aby popaść w niełaskę Toma Cruise’a? TĘDY proszę.

Szampańskiej zabawy! A po balu „Zrzućcie maski! Zwykłymi stańcie się ludźmi!” 😉

Autor: Aleksandra Skimina

 
One thought on “Maski karnawałowe: 4 wystrzałowe modele do druku 3D

Komentowanie jest wyłączone.