Kodak wprowadził usługę „Design to Print”, aby twoje wydruki 3D były jeszcze lepsze

Kodak wprowadził usługę „Design to Print”, aby twoje wydruki 3D były jeszcze lepsze

Kodak ogłosił powstanie nowej usługi „Design to Print”, której celem jest pomoc użytkownikom w przekształcaniu ich pomysłów w produkt drukowany 3D. W ramach usługi eksperci z Kodak 3D Printing będą gotowi pomóc w rozwiązywaniu czasochłonnych lub trudnych zadań dla klientów korzystających z technologii druku 3D.

Kodak 3D Printing to „ekosystem rozwiązań do profesjonalnego druku 3D” stworzony przez Smart International, globalnego licencjobiorcę marki produktów i usług Kodak 3D Printing. Wraz z wprowadzeniem nowej usługi, rozszerza swój ekosystem, który zawiera Kodak Portrait – drukarkę 3D w technologii FDM, wprowadzoną na rynek w 2017 roku, dedykowany filament oraz oprogramowanie.

Zobacz także: Ta patelnia to gratka dla fanów serialu „Gra o Tron”. Zobacz zaskakujący projekt firmy Hilted Cookware!

Usługa „Design to Print”składa się z zespołu ekspertów, którzy pomogą zoptymalizować model klienta, aby zagwarantować udany wydruk 3D przy pomocy drukarki 3D Kodak Portrait. Cały proces składa się z dwóch mniejszych usług: usługi 3D Designer i Print Profile Customization. Korzystając z pierwszego z nich, klienci uzyskają dostęp do zoptymalizowanego pliku STL. Dzięki usłudze Print Profile Customization będzie można zoptymalizować ustawienia drukowania modelu 3D o dowolnej, nawet złożonej geometrii, aby upewnić się, że otrzymamy pożądany efekt końcowy. Proces optymalizacji może obejmować naprawę, uproszczenie, segmentację lub zmianę orientacji pliku STL tam, gdzie jest potrzebny, a także dodanie obsługi ręcznej. Firma ma nadzieję tym samym skrócić czas drukowania, zmaksymalizować jakość druku, dostosować tolerancje druku i ustawić parametry Gcode. Projekty klienta będą zarządzane bezpośrednio przez chmurę Kodak 3D Cloud.

Kodak wprowadził usługę "Design to Print", aby twoje wydruki 3D były jeszcze lepsze

Firma będzie nadal rozszerzać swoją ofertę o szereg usług i produktów, które zostaną ogłoszone w przyszłym roku.

 

 

Źródło: 3ders.org

 

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.