Jak hurtowo podglądać pliki STL?

Jak hurtowo podglądać pliki STL?

Jeżeli już jakiś czas “siedzicie” w druku 3D, to z pewnością odczuliście dyskomfort towarzyszący przeglądaniu plików z rozszerzeniem STL. Macie folder wypchany plikami, jednak trudno Wam wybrać ten właściwy. Wszystko z powodu braku podglądu. Oczywiście można to zrobić, otwierając odpowiedni program, wgrywając plik i czekając…

Jeśli w grę wchodzi przejrzenie kilkudziesięciu lub kilkuset plików, praca taka wydaje się żmudna i bezsensu.

Zobacz również: 25 najpopularniejszych programów do modelowania 3D. Blender w czołówce

Mamy dobrą wiadomość

Jest na to sposób. W sieci dostępne jest oprogramowanie stworzone przez Kevvox’a (twórcę drukarki DLP 3D), które znacznie ułatwi Wam pracę. Pełna wersja trochę kosztuje, natomiast do zaradzenia Waszym problemom wystarczy zwykła demówka. Po zainstalowaniu na komputerze, program „chodzi w tle”, automatycznie dodając podgląd do wszystkich plików STL – tak, że ich zawartość widać bezpośrednio w folderze. Bez konieczności otwierania każdego z osobna w dedykowanym programie.

Jak hurtowo podglądać pliki STL? druk 3D kevvox pliki .stl projektowanie skan ZMorph

Gdzie go znaleźć?

Jak hurtowo podglądać pliki STL? druk 3D kevvox oprogramowanie pliki .stl projektowanie skan STL ZMorphProgram możecie pobrać bezpośrednio ze strony producenta:

http://kevvox.com/3d-printers/software/ – K-Studio Demo

Z całą pewnością działa on na systemie operacyjnym Windows 7 (co do wersji 8 i 10 nie mamy pewności – sami musicie to sprawdzić). Nie jest też idealny, albowiem „nie czyta” plików OBJ. Znakomicie natomiast radzi sobie z STL, SLC, KSP oraz KSPX (te 2 ostatnie zapewne zarezerwowane są dla drukarek Kevvox).

Za podgląd plików odpowiedzialne są pliki DLL dostarczane z oporgramowaniem:

  • KSPThumbnailExtension.dll
  • KSPXThumbnailExtension.dll
  • SLCThumbnailExtension.dll
  • STLThumbnailExtension.dll

Co z pełną wersją oprogramowania?

Jeżeli macie trochę wolnego gotówki, możecie pokusić się o zakup pełnej wersji. Z pewnością zawiera on wiele ciekawych funkcjonalności wspierających projektowanie i druk 3D.

Źródło: robo3d.com/Profesjonalnym copywriter i marketingowiec z ogromnym zamiłowaniem do tworzenia dobrego contentu, tekstów sprzedażowych oraz e-mail marketingu. Po godzinach maniak, nowych technologii i pro-wrestlingu (tak, tak - wiem, że jest udawany) :)