Herman Miller: meble biurowe z akcentem 3D

Herman Miller: meble biurowe z akcentem 3D

Herman Miller. Tę markę znają niemal wszyscy miłośnicy dizajnu, a zwłaszcza ci, którzy pamiętają, że w latach 50-tych właśnie dla niej projektował duet Charles i Ray Eamesowie, czyli jedni z najbardziej wpływowych projektantów mebli XX wieku. Legitymująca się ponad stuletnią tradycją firma nieustająco się rozwija, a najlepszym na to dowodem może być jej kolekcja nazwana Metaform Portfolio.

Podstawą wszystkiego są bloki zaprojektowane dla Herman Miller przez berlińskie Studio 7.5 . Wykonane są z lekkiej pianki polipropylenowej, a każdy z nich (dostępne są 2 wersje: prosta i zakrzywiona) posiada trzy „półki” utworzone poprzez zespolenie siedmiu warstw pianki o różnej wysokości. Pojedynczy mebel waży zaledwie 9 kilogramów, co sprawia, że może wręcz idealnie sprawdzić się w szybkiej aranżacji powierzchni typu open space. Co więcej, użyta pianka tłumi hałas – dość powszechną uciążliwość otwartych przestrzeni biurowych.

Meble wykonane są z pianki polipropylenowej
Tym jednak, co czyni wspomniane bloki czymś naprawdę innowacyjnym są kompatybilne z nimi akcesoria biurowe, dzięki którym na pierwszy rzut oka zupełnie nieszczególne moduły zmieniają się w spersonalizowane, wielozadaniowe biura.

Jeden moduł tworzy 7 warstw pianki
Pełny asortyment różnego rodzaju haków, uchwytów, klipsów, pojemników, podajników, podstawek itp. znajduje się na stronie metaformTools. Każdy z nich jest wydrukowany z PLA lub Alumidu (kompozytu plastiku i aluminium). Gama dostępnych kolorów jest szeroka.

Akcesoriia drukowane są z PLA lub Alumidu
Ceny nie należą do najniższych. Pojemnik na ołówki to koszt rzędu 37 euro, a na uchwyt do taśmy klejącej trzeba przeznaczyć 44,5 euro. Jest jednak i coś dla oszczędnych miłośników druku 3D – sklep oprócz gotowych akcesoriów oferuje również pliki do samodzielnego wydruku, najtańszy z nich to wydatek na poziomie 7 euro, najdroższy – 20 euro.

Wszystkie akcesoria można zakupić na stronie metaformTools

Herman Miller obiecuje, że kolekcja akcesoriów będzie się rozszerzać.

Nowe meble sygnowane przez Herman Miller pozwalają na swobodną personalizację modułu

Źródło: www.3dnatives.com

Autor: Aleksandra Skimina