Henkel otwiera w Irlandii centrum technologii druku 3D o wartości 18 mln euro

Henkel otwiera w Irlandii centrum technologii druku 3D o wartości 18 mln euro

Niemiecki koncern chemiczny, Henkel, specjalizujący się w produkcji środków pomocniczych i higienicznych do domowego i przemysłowego użytku, zainwestuje 18 milionów euro w centrum badawczo – rozwojowe w Tallaght (Irlandia). Ośrodek stanie się europejskim, regionalnym centrum firmy w zakresie prezentacji technologii, demonstracji, szkoleń, testów oraz obsługi klienta w zakresie rozwiązań z obszaru druku 3D.

Henkel, który jest właścicielem marek takich jak Persil, Sellotape, Unibond, Super Glue, RightGuard i Loctite, jest największym na świecie producentem klejów, uszczelniaczy i powłok funkcjonalnych. Założona w 1876 r. firma z siedzibą w Niemczech zatrudnia 50 000 osób w ponad 120 krajach.

Zobacz także: Firma BASF prezentuje nową gamę materiałów do drukowania 3D

Henkel otwiera w Irlandii centrum technologii druku 3D o wartości 18 mln euro

Zobacz także: Roboty wyposażone w drukarki 3D będą naprawiać brytyjskie drogi?

Henkel zobowiązał się do czteroletniego planu inwestycyjnego, aby zwiększyć możliwości firmy w zakresie badań i rozwoju, aplikacji i rozwoju produktów. Celem firmy jest opracowanie nowych, zaawansowanych materiałów do wykorzystania w szerokim zakresie produkcji przemysłowej. Firma zatrudnia w Irlandii 400 osób, prowadzi działalność produkcyjną i badawczo – rozwojową w Dublinie i Ballyfermot, oferując szeroką gamę technologii klejących.

Henkel otwiera w Irlandii centrum technologii druku 3D o wartości 18 mln euro 1

Początkowy etap irlandzkiego Centrum Innowacji i Interakcji obejmuje 700 m2 laboratoriów, biur obsługi klienta, sal konferencyjnych i drukarek 3D. W ciągu najbliższych 2 lat Henkel planuje dalszą rozbudowę centrum do 2000 m kw. Powstanie pięć dodatkowych laboratoriów, które stworzą stanowiska pracy oraz przestrzeń do spotkań biznesowych.

W ramach tej inwestycji, Henkel połączy siły z kilkoma firmami, w tym HP i Carbon 3D, oraz zainstaluje specjalistyczny sprzęt i urządzenia do druku 3D.

 

Źródło: 3ders.org ;  veganrabbit.com

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.