Gwiezdne Wojny: niech moc drukowania będzie z Wami!

Gwiezdne Wojny: niech moc drukowania będzie z Wami!

Gorączka związana z najnowszym epizodem Gwiezdnych Wojen rozpoczęła się już dawno temu i właśnie sięgnęła zenitu – 14 grudnia w Los Angeles odbyła się światowa premiera najważniejszego filmu tego roku. Fani Star Wars oszaleli, z wypiekami na twarzy opowiadając, że „Przebudzenie Mocy” jest jak powrót do domu, ciepłego i dobrze znanego. Polska premiera już 18 grudnia. Dla wszystkich, którzy na samą myśl o tym wydarzeniu z niecierpliwością przebierają nogami, mam propozycję – zanim przebudzicie Moc i obejrzycie Gwiezdne Wojny na dużym ekranie, zaproście Vadera i Imperium Galaktyczne do siebie.

Dawno temu, w odległej galaktyce… Gwiezdne Wojny. Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że ich fani czają się niemal za każdym rogiem. Oszalało LA, za chwilę oszaleją i Warszawa, i Łódź, i Krynica Zdrój. Oszaleli moi znajomi, którzy zastąpili plany sylwestrowe planami premierowymi. Oznaki szaleństwa zdradzają również miłośnicy druku przestrzennego. Oto kilka projektów 3D, dzięki którym namiastka Star Wars będzie mogła zagościć w waszych domach jeszcze przed ich premierą.

1) Luke, I’m your father

Oto Anakin Skywalker, czyli Lord Vader we własnej osobie. 13-centymetrowy model autorstwa Flowalistik składa się z 4 części: głowy, ciała, płaszcza oraz złącza. Około 2 godziny drukowania, zakładając, że używamy PLA, a warstwa ma grubość 200 mikronów.

Gwiezdne Wojny: niech moc drukowania będzie z Wami! Gwiezdne Wojny Przebudzenie Mocy Star Wars

Gotowi? Plik do pobrania TUTAJ. A dla wszystkich krótka wideo-reminiscencja.

2) Hełm Szturmowca

Replika hełmu Szturmowca w rzeczywistych rozmiarach. Model, ściągnięty z Thingiverse już niemal 23 tysiące razy (sic!), mierzy 33 cm i składa się z 16 osobnych elementów plus akcesoria. Drukowanie to jednak przysłowiowy pikuś w porównaniu z wykończeniem wydruku. Tutaj zaczyna się zabawa.

Gwiezdne Wojny: niech moc drukowania będzie z Wami! Gwiezdne Wojny Przebudzenie Mocy Star Wars 1

A gdyby ktoś miał ochotę na figurkę Stormtroopera, odsyłam TU.

3) Imperium Galaktyczne czy Sojusz Rebeliantów?

Identyfikujesz się z Imperium Galaktycznym czy może opowiadasz się za Sojuszem dla przywrócenia Republiki? Niezależnie od tego, z którą opcją sympatyzujesz, mamy tu coś dla Ciebie. Gotowe do druku emblematy obu tych organizacji znajdziesz TUTAJ. Powieszenie ich na choince będzie znakiem, że przy wigilijnym stole o Star Wars mówimy tylko w superlatywach.

Gwiezdne Wojny: niech moc drukowania będzie z Wami! Gwiezdne Wojny Przebudzenie Mocy Star Wars 2

4) Sokół Millennium

Któż z Was nie marzył o przejęciu dowodzenia na statku Hana Solo? Na ściągnięcie pliku koniecznego do wydrukowania (w jednej części) „najszybszej kupy złomu w Galaktyce” zdecydowało się już 217 tysięcy internautów. Chcesz dołączyć do ich zacnego grona? TUTAJ znajdziesz model przygotowany przez Aaskedalla.

Gwiezdne Wojny: niech moc drukowania będzie z Wami! druk 3D Druk 3D praktycznie Gwiezdne Wojny pliki .stl Przebudzenie Mocy Star Wars

5) Galaktyczne ciasteczko

A na koniec kolejna propozycja świąteczna. Jeśli uważacie, że dyndające na choince emblematy Sojuszu Rebeliantów to zbyt mało dla prawdziwego fana Star Wars, sięgnijcie po TEN PROJEKT. Wprawdzie za plik trzeba zapłacić ponad 10 euro, ale za to możecie wygrać prawdziwe niebo w gębie.

Niech Moc będzie z Wami!

Autor: Aleksandra Skimina
One thought on “Gwiezdne Wojny: niech moc drukowania będzie z Wami!

Komentowanie jest wyłączone.