Fotele od Morgan Studio – udany debiut na London Design Festival

Fotele od Morgan Studio – udany debiut na London Design Festival

Jako fance mebli, których twórcy sięgają do najnowocześniejszych technologii, z radością przychodzi mi przedstawiać wam kolejne projekty z tej „działki”. Oto następny z nich – fotele stanowiące udany mariaż tradycyjnej sztuki meblarskiej oraz technologii druku 3D.

Kolekcja nazwana RIO to wspólna realizacja londyńskiego Morgan Studio oraz irańskiego projektanta Mehrana Gharleghi. Zamierzeniem jej twórców było ukazanie relacji pomiędzy wczorajszym a dzisiejszym rzemiosłem. Nie jest to sztuka dla sztuki. Jej odbiorcy zmuszeni są do wysiłku i odpowiedzi na co najmniej dwa pytania. „Czy nowoczesne technologie dyktują nowe formy estetyki?” „Czy tradycja, innowacje oraz komfort mogą być z sukcesem łączone?”

Fotele składają się z wydrukowanego w 3D oparcia, metalowych nóg oraz drewnianego, pokrytego tkaniną siedziska. Struktura oparcia jest zdecydowanie organiczna. Jej wyjątkowość polega na tym, że została zaprojektowana przy pomocy algorytmu stworzonego przez samego Mehrana Gharleghi. Przy każdym wydruku algorytm ten jest nieco modyfikowany, dzięki czemu każdy mebel jest w pewien sposób unikalny. Obecnie dostępne są dwa modele foteli: biały poliamidowy oraz wersja z żywicy z metalicznymi wykończeniami.

Wydrukowane w 3D wykończenia sprawiają, że fotele zyskują pewną lekkość.
Fotele w wersji poliamidowej (białej)

Udało nam się stworzyć produkt wyrafinowany i luksusowy. Nasze fotele to połączenie który minimalistycznego i komfortowego siedziska ze złożoną, nowoczesną strukturą wydrukowaną w 3D – mówią członkowie zespołu Morgan Studio.

Oparcie z żywicy
Wersja z metalicznym oparciem jest nieco bardziej wyrafinowana

Kolekcja RIO zadebiutowała podczas London Design Festival. W materiale wideo na górze strony możecie zobaczyć wywiad z Mehranem Gharleghi.

Źródło: www.3dnatives.com

Autor: Aleksandra Skimina