Filamentive przedstawia w 100% recyklowany filament 3D z butelek PET

Filamentive przedstawia w 100% recyklowany filament 3D z butelek PET

Brytyjski producent filamentu do drukarek 3D, Filamentive, ogłosił wydanie ONE PET- materiału pochodzącego w 100% z recyklingu zużytych butelek PET. Do współpracy zaproszona została belgijska firma, Tridea.

Koncentrując się na zrównoważonym rozwoju, firma Filamentive dąży do znacznego zmniejszenia wpływu tworzyw sztucznych na środowisko. Dzięki istniejącemu portfolio produktów z materiałów pochodzących z recyklingu – zadeklarowanych zgodnie z normą ISO 14021 – wydanie ONE PET oznacza namacalny wysiłek w celu ograniczenia odpadów tworzyw sztucznych.

Zobacz także: FiberForce wprowadza na rynek filamenty zgodne z systemem standaryzacji kolorów PantoneFilamentive przedstawia w 100% recyklowany filament 3D z butelek PET druk 3D w biznesie filament filamenty osadzanie topionego materiału recykling

„Tridea oferuje innowacyjny i całkowicie nowy sposób wykorzystania odpadów, co pozwala nam pomnożyć żywotność materiałów eksploatacyjnych (…)” – skomentował Philippe Merillet, dyrektor generalny i współzałożyciel Tridea.

Zobacz także: Verbatim wprowadza na rynek przyjazny dla środowiska filament DURABIO

Wydanie ONE PET jest wynikiem partnerstwa z inną firmą o podobnym profilu i założonej misji. Jest nią belgijska  Tridea. Obie firmy współpracują z lokalnymi recyklerami i producentami, aby przekształcić odpady z tworzyw sztucznych w filament do drukarek 3D.

Filamentive przedstawia w 100% recyklowany filament 3D z butelek PET druk 3D w biznesie filament filamenty osadzanie topionego materiału recykling 1

„W świecie, w którym mniej niż 10% tworzyw sztucznych jest poddawanych recyklingowi, a przemysł w którym materiałem wyjściowym jest tworzywo sztuczne, uważamy, że naszym obowiązkiem jest priorytetowe traktowanie materiałów pochodzących z recyklingu, a dzięki współpracy z Tridea robimy postępy w kierunku zmniejszenie ilości odpadów pokonsumpcyjnych, które charakteryzują się znacznie mniejszym stopniem recyklingu niż poprodukcyjne odpady „, powiedział Ravi Toor, założyciel i dyrektor zarządzający Filamentive.

Według firmy Filamentive, ONE PET został gruntownie przetestowany pod kątem zastosowań w druku 3D – jest sztywny i wytrzymały, z doskonałą przyczepnością międzywarstwową. Tam, gdzie zwykły PETg ma lepszą odporność na uderzenia, ONE PET ma lepsze właściwości techniczne, takie jak wytrzymałość na rozciąganie. 750 g filamentu ONE PET kosztuje 29,98 £ z VAT i dostępny jest w siedmiu kolorach, zarówno w średnicach 1,75 mm, jak i 2,85 mm.

 

Źródło: 3ders.org

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.


One thought on “Filamentive przedstawia w 100% recyklowany filament 3D z butelek PET

Komentowanie jest wyłączone.