Leonardo Di Caprio bez Oskara? Uwaga konkurs!

Leonardo Di Caprio bez Oskara? Uwaga konkurs!

Leonardo di Caprio najwyraźniej nie jest ulubieńcem Akademii. Gdyby tak było, miałby już w swoim dorobku cztery statuetki przypominające – jak mówi jedna z legend – wuja Margaret Herrick. I chociaż sam aktor zdaje się mieć do tego dość duży dystans, to już jego fanów od zdystansowania dzielą lata świetlne.

Najnowszy film Iñárritu ma tylu zwolenników, ilu przeciwników. Świadczą o tym zarówno głosy krytyków, jak i opinie zwykłych zjadaczy kina. Niemalże przed chwilą rozmawiałam na temat tej produkcji ze znajomymi. Dwoje z rozmówców było zachwyconych. Ich zdaniem „Zjawa” – jak sam tytuł wskazuje – jest zjawiskowa, może pretendować do miana filmu kultowego, a rola di Caprio to majstersztyk, zdecydowanie godny największych honorów. Pozostali byli nieco bardziej sceptyczni. Zdawali się nie doceniać ani samej produkcji, ani też kreacji Di Caprio. Wszyscy jednak zgodnym chórem przyznawali, że Leo wielkim artystą jest.

Zgadzam się. Leonardo Di Caprio wiele razy udowodnił, że jest aktorem wszechstronnym. Za którą z ról powinien otrzymać Oskara? Czy w ogóle powinien go otrzymać? Tak postawione pytania z pewnością nie doczekają się jednoznacznej odpowiedzi. Dla mnie powalający jako nastolatek w „Co gryzie Gilberta Grape’a” i „Chłopięcym świecie”. Dla kogoś genialny jako Kid z „Szybkich i martwych”, a dla innych oskarowo brawurowo w „Złap mnie, jeśli potrafisz”.
Leonardo Di Caprio nie dostał jeszcze Oskara, bo..? Uwaga konkurs! 1
Pozostaje jeszcze „Niebiańska plaża”, „Infiltracja”, „Wyspa tajemnic”, „Wilk z Wall Street” i wiele, wiele innych.

Zobacz Jak powstawały oskary w 2016

Według ostatnich danych Instytutu Monitorowania Mediów, od 1 stycznia do 22 lutego 2016 polski internet oraz social media wzmiankowały o Oskarach niemal 40 tys. razy. Podbijamy stawkę? Podbijamy!

Oto konkurs
1) wejdźcie na nasz profil na Facebooku (Rabbit Form)

2) dokończcie zdanie „Leonardo Di Caprio nie dostał jeszcze Oskara, bo…”

3) macie czas do 27 lutego 2016 do godz 22:00

Czekamy z niecierpliwością na odpowiedzi, a pięcioro najbardziej kreatywnych i odważnych uczestników nagrodzimy statuetką wydrukowaną na drukarce 3D  🙂 

Pamiętajcie! Jakkolwiek byście nie uzasadnili swojego zdania i niezależnie od tego w czyje ręce powędruje Oskar, Leo nie jest przegrany

Leonardo Di Caprio nie dostał jeszcze Oskara, bo..? Uwaga konkurs! 2

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Oto lista pięcioro zwycięzców w losowej kolejności: Maja Anna Sass, Justyna Jakubowska, Bartłomiej Kuc, Jan Słota i Daniel Drobczyński. Serdecznie gratulujemy! Zwycięzcy otrzymają statuetki wydrukowane na drukarce 3D.

Autor: Aleksandra Skimina