Drukuj w 3D i wejdź do Gry o tron

Drukuj w 3D i wejdź do Gry o tron

„Gra o tron”. Sezon 5. Na to wydarzenie miliony miłośników tego serialu czekały od miesięcy. I wreszcie stało się. 12 kwietnia o 21.00 HBO wyemitowało pierwszy odcinek piątej serii zatytułowany „The Wars to Come”. Reżyserem tego epizodu był Michael Slovis, a jego oglądalność przewyższyła najśmielsze oczekiwania. Nic zresztą dziwnego – serial był nominowany do tegorocznego Złotego Globu w kategorii „Najlepszy serial telewizyjny” i zdobył dziesiątki innych nagród. Fanów Gry o tron jest zatem wielu. A niektórzy z nich to również sympatycy technologii druku 3D.

Druk 3D znalazł już zastosowanie w wielu projektach tworzonych przez fanów seriali i filmów. Najczęściej przysłużył się stworzeniu replik broni i własnych kostiumów cosplay. Podobnie stało się w przypadku Stefanosa Anagnostopoulosa, greckiego projektanta, który stworzył coś, co spodoba się z pewnością miłośnikom „Gry o tron”.

Wydrukowana Wilding Skull
Projekt Anagnostopoulosa to Wilding Skull, atrybut jednego z bohaterów, Rattleshirta, lidera pogardzanej przez mieszkańców Siedmiu Królestw społeczności Free Folk zamieszkującej ziemie poza Murem.

Rzeźba wykonana przed powstaniem docelowego modelu
Najpierw powstała rzeźba bazowego modelu czaszki ze wszystkimi detalami, które miały znaleźć się w modelu docelowym. Następnie projektant eksportował pliki STL wprost do Rhino3D, gdzie „złamał” projekt na dwie oddzielne części, wcześniej używając netfabb do zeskalowania obiektów do rozmiarów, jakie go interesowały. Potem pozostało już samo drukowanie, które zajęło aż 33 godziny.

Następne kroki należały już do Catherine Wood, przyjaciółki Anagnostopoulosa, która zajęła się dopieszczaniem projektu, a więc piaskowaniem, gruntowaniem i malowaniem maski tak, aby w jak największym stopniu przypominała serialowy oryginał.

Jak widać na zdjęciach, oboje zrobili świetną robotę. A wy, jeśli tylko macie dostęp do drukarki 3D, możecie pobrać pliki projektowe z  MyMiniFactory i wydrukować ich dzieło samodzielnie.

Wydrukowana maska na żywej modelce
Źródło: 3dprint.com

Napisz do nas, a na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach dowiesz się wszystkiego o druku 3D

Autor: Aleksandra Skimina
3 thoughts on “Drukuj w 3D i wejdź do Gry o tron

Komentowanie jest wyłączone.