Drukowane 3D obcasy Formless od Digital Artisan

Drukowane 3D obcasy Formless od Digital Artisan

Digital Artisan, japońska firma projektowa, połączyła siły z firmą chemiczną JSR Corporation oraz Castem – producentem precyzyjnych części odlewniczych w celu stworzenia „Generative Heel – Formless”, butów na wysokim obcasie przy użyciu technologii druku 3D.

Masaharu Ono, dyrektor Digital Artisan zaprojektował i wymodelował obcasy Formless z pomocą japońskiego projektanta obuwia – Ayato Tsumagari. Zespół wykorzystał oprogramowanie CG i generatywny design, który automatycznie generuje pomysły na podstawie danych wejściowych. Technologia pozwala dopasować każdą parę Formless do odpowiedniego kształtu w oparciu o potencjalną wagę i kierunek siły przykładanej przez użytkownika.

Zobacz także: Peak Sport wdraża druk 3D do produkcji butów do siatkówki

Drukarka M2 3D firmy Carbon, która wykorzystuje opatentowaną przez firmę technologię Digital Light Synthesis (DLS) do produkcji bardzo dokładnych części z żywicy, może być wykorzystana do produkcji złożonych struktur, które można zintegrować z różnymi projektami w celu uzyskania zaawansowanych wyników i siły. Obcasy Formless wyprodukowano następnie stosując metodę firmy Castem o nazwie Lost Wax Method. Proces powstawania tych nietypowych obcasów można zobaczyć na filmie powyżej.

 

 

Źródło: 3ders.org

 Nowymi technologiami interesuje się od kilku lat. W Rabbit Form zajmuje się m.in. działaniami z obszaru PR. Prywatnie jest także entuzjastką muzyki, kultury włoskiej, sztuki kulinarnej, jazdy na nartach i snowboardzie.